Tigra - účetnictví, personal outsource, software
účetnictví a daňové poradenství účetnictví a daňové poradenství
personal outsourcing personal outsourcing
vývoj software vývoj software

Povinných 5 týdnů dovolené je stále ve hře

7. 10. 2016

Odboráři se nevzdávají a stále se snaží prosadit povinný nárok na 5 týdnů dovolené pro všechny zaměstnance. Podle nich by tak zaměstnanci v soukromém sektoru dohnali zaměstnance ze sektoru státního a navíc i v 80 % soukromých firem je nárok na 5 týdnů dovolené již dohodnutých. Změnu se snaží připojit do novely zákoníku práce, která by měla začít platit v dubnu roku 2017.

Zástupci Svazu průmyslu a dopravy jsou však proti, protože týden dovolené by zvýšil náklady na mzdy zaměstnanců, a také tlak na vykrytí pracovních sil v době čerpání dovolené. Zaměstnanci některých firem totiž už nyní mají problém s přemírou přesčasů. Firmy by tak museli najímat brigádníky, což by jim opět zvyšovalo náklady. Tři čtvrtiny zaměstnanců přitom nevyčerpají ani současný nárok na 4 týdny dovolené. Na to zaměstnanci reagují, že si nechávají dovolenou pro případ neočekávaných událostí.

V porovnání s ostatními zeměmi Evropy patří nárok na 20 dní dovolené k těm nejnižším. Avšak v některých zemích musí zaměstnanci pro jednoho zaměstnavatele pracovat 5 let, aby získaly nárok na dovolenou v plné výši.

Většina Čechů dovolenou vybírá maximálně po týdnu.

« zpět

RYCHLÝ KONTAKT:

NOVINKY:

Tigra will not play Fool's Day jokes on you

April 1st, the day of feared accounting deadlines is here. How did your accounting company handle the closing date? Did it play a Fool's Day joke on you? If you are not sure about its services, change it! Do not hesitate to contact Tigra, a company that connects serious approach and more than 20…

Custom Solutions Tailored to Our Clients' Needs

Tigra always tries to fully respect its client's wishes, requirements and customs. Together, we can find a solution that will be precisely tailored to the needs of your company - from book keeping, which will be fully in our competence, to book keeping at our client's site. Let Tigra tailor a…

Archiv novinek »

© 2021 TIGRA s.r.o