Tigra - účetnictví, personal outsource, software
účetnictví a daňové poradenství účetnictví a daňové poradenství
personal outsourcing personal outsourcing
vývoj software vývoj software

Švýcaři zvažují garantovaný příjem

29. 1. 2016

Ve Švýcarsku se uskuteční referendum o garantovaném příjmu pro dospělé Švýcary. Dospělý by měl dostávat 2500 švýcarských franků (přes 60 tisíc korun) a každé dítě by mělo dostávat 625 franků (více než 15 tisíc korun). Návrh však nemá přílišnou podporu politiků ani veřejnosti.

Švýcarský rozpočet by to znamenalo zátěž více než 208 miliard franků. Kromě finanční náročnosti tohoto návrhu je kritizován kvůli neblahému vlivu na motivaci pracovníku. Průměrná mzda ve Švýcarsku je cca třikrát větší než navrhovaný garantovaný příjem, přesto si třetina Švýcarů myslím, že by vedl k nižšímu pracovnímu nasazení a motivaci ostatních zaměstnanců.

Přestože hnutí, které přišlo s návrhem, dosáhlo referenda, pravděpodobnost, že projde je malá. Ve Švýcarsku se totiž vyhlašuje referendum při získání 100.000 podpisů na petici. 

Jaké jsou kromě mzdy další žádané zaměstnanecké benefity?

« zpět

RYCHLÝ KONTAKT:

NOVINKY:

Tigra will not play Fool's Day jokes on you

April 1st, the day of feared accounting deadlines is here. How did your accounting company handle the closing date? Did it play a Fool's Day joke on you? If you are not sure about its services, change it! Do not hesitate to contact Tigra, a company that connects serious approach and more than 20…

Custom Solutions Tailored to Our Clients' Needs

Tigra always tries to fully respect its client's wishes, requirements and customs. Together, we can find a solution that will be precisely tailored to the needs of your company - from book keeping, which will be fully in our competence, to book keeping at our client's site. Let Tigra tailor a…

Archiv novinek »

© 2021 TIGRA s.r.o