Tigra - účetnictví, personal outsource, software
účetnictví a daňové poradenství účetnictví a daňové poradenství
personal outsourcing personal outsourcing
vývoj software vývoj software

Ručení za nezaplacenou DPH

18.2.2014

S novým Občanským zákoníkem je potřeba pečlivě dbát na to, aby dodavatel měl svůj bankovní účet zveřejněný v registru plátců. Pokud mu uhradíte fakturu ve výši nad 700 tisíc korun na jiný účet, ručíte finančnímu úřadu za odvod DPH vašeho dodavatele.

Zveřejnění bankovního účtu je povinné pro tuzemské firmy. Má-li váš dodavatel zahraniční účet, ručíte za jeho odvod DPH u zdanitelných plnění v České republice.

Placení DPH za dodavatele se můžete vyhnout zajištěním daně z přidané hodnoty. DPH tak neuhradíte dodavateli, ale pošlete jej na účet dodavatelova finančního úřadu. Tato možnost ale neplatí u zahraničních bankovních účtů.

Přečtěte si další změny, které zavádí nový Občanský zákoník.

« zpět

RYCHLÝ KONTAKT:

NOVINKY:

Tigra will not play Fool's Day jokes on you

April 1st, the day of feared accounting deadlines is here. How did your accounting company handle the closing date? Did it play a Fool's Day joke on you? If you are not sure about its services, change it! Do not hesitate to contact Tigra, a company that connects serious approach and more than 20…

Custom Solutions Tailored to Our Clients' Needs

Tigra always tries to fully respect its client's wishes, requirements and customs. Together, we can find a solution that will be precisely tailored to the needs of your company - from book keeping, which will be fully in our competence, to book keeping at our client's site. Let Tigra tailor a…

Archiv novinek »

© 2021 TIGRA s.r.o