Tigra - účetnictví, personal outsource, software
účetnictví a daňové poradenství účetnictví a daňové poradenství
personal outsourcing personal outsourcing
vývoj software vývoj software

Využíváte cashback?

17. 7. 2015

Utratíte u maloobchodníka určitou částku a na oplátku si můžete vybrat hotovost. To je princip cachbacku, který je od roku 2009 v něterých prodejnách součástí nabízených služeb řetězců Albert, Tesco, COOP, Penny a Globus. Výběr hotovosti je také možný u některých prodejen s potravinami, drogérií a čerpacích stanicích.

Celkově služba příliš využívaná zatím není. Podíl hotovosti vybraný touto formou tvoří asi jednu promili z celkového objemu. Vše se ale může obrátit. Potenciál vidí v cashbacku malé banky, pro které je tato varianta levnější, než poplatky za výběr u bankomatů konkurence.

Pomoci rozšíření by také měla regulovaná výše poplatků za platbu kartou. Od regulace poplatků se očekává, že rozšíří platební termínály mezi maloobchodníky. Využívání služby také brzdí minimální utracená částka pro možnost výběru (300 Kč) a maximální hodnota výběru (1.500 Kč). Při rozšíření služby by se však tyto částky měly přizpůsobit. 

« zpět

RYCHLÝ KONTAKT:

NOVINKY:

Plnění programového prohlášení - co už je rozpracované?

27. 10. 2018 Součástí programového prohlášení vlády byla například úprava DPH, změny v dani z příjmu nebo změny v systému důchodů. Jaké změny jsou již schválené, rozpracované a na kter…

Zálohy na zdravotní a sociální pojištění rekordně vzrostou

23. 10. 2018 Jako každý rok dojde od ledna k úpravě minimální výše záloh na zdravotní a sociální pojištění pro OSVČ. V důsledku výrazného růstu průměrné mzdy bude toto navýšen…

Archiv novinek »

© 2021 TIGRA s.r.o