Tigra - účetnictví, personal outsource, software
účetnictví a daňové poradenství účetnictví a daňové poradenství
personal outsourcing personal outsourcing
vývoj software vývoj software

Změny schválené v daňovém balíčku

 

12. 4. 2017

Poslanecká sněmovna podruhé schválila daňový balíček, který jí vrátili senátoři se změnami. Jaké změny nás nakonec čekají?

Vyšší sleva na děti

I pro letošní rok platí pro rodiče dvou a více dětí vyšší daňové zvýhodnění. Na druhé dítě se zvýší sleva o 200 Kč na 1.617 Kč a na třetí a další dítě se sleva zvýší o 300 Kč na 2.017 Kč. Zaměstnanci si budou novou výši zvýhodnění uplatnit už za letošní rok při ročním zúčtování.

Získat daňový bonus bude složitější

Nárok na daňový bonus získá ten, jehož příjmy dosahují minimálně šestinásobku minimální mzdy, tedy 66.000 Kč. Nově se do nároku na tento bonus budou započítávat jen příjmy ze zaměstnání a podnikání. Nikoli tedy kapitálové příjmy a příjmy z pronájmu, jak tomu bylo do loňského roku.

OSVČ  s paušálem získají nárok na slevu na dítě a vyživovanou manželku

Jednou ze změn, které navrhovali senátoři, byla i možnost uplatnit slevu na dítě a vyživovanou manželku pro OSVČ, kteří uplatňují výdajový paušál. Tato navrhovaná změna byla schválena, ale nově budou OSVČ moci využívat paušálů s polovičními příjmy než dosud.

Institut nespolehlivé osoby

Pro podnikatele, který neplní své daňové povinnosti, se zavádí tzv. institut nespolehlivé osoby. Označení nespolehlivé osoby si může vysloužit od finančního úřadu fyzická či právnická osoba, která není plátcem, ale závažně porušuje své povinnosti vztahující se ke správě daně z přidané hodnoty, vyplývající z daňového řádu.

Potřebujete s novinkami pomoci? Obraťte se na odborníky na účetnictví

« zpět

RYCHLÝ KONTAKT:

NOVINKY:

Maßgeschneiderte Lösung für Kunden

Die Gesellschaft Tigra bemüht sich immer, die Kundenwünsche und Anforderungen sowie ihre Gewohnheiten zu berücksichtigen. Zusammen können wir also eine maßgeschneiderte Lösung für Ihre Gesellschaft ausdenken – von der Buchhaltung, die voll in unserer…

Hochwertige Software - Grundlage

Die Gesellschaft Tigra benutzt nur hochwertige und lizenzierte Software und System mit Cloud, so dass alles online gelöst wird und überall zugänglich ist. Diese Lösung ist trotzdem sehr sicher, weil es dabei eine ähnliche Verschlüsselung wie bei Banksystemen genutzt…

Archiv novinek »

© 2021 TIGRA s.r.o