Tigra - účetnictví, personal outsource, software
účetnictví a daňové poradenství účetnictví a daňové poradenství
personal outsourcing personal outsourcing
vývoj software vývoj software

Změny schválené v daňovém balíčku

 

12. 4. 2017

Poslanecká sněmovna podruhé schválila daňový balíček, který jí vrátili senátoři se změnami. Jaké změny nás nakonec čekají?

Vyšší sleva na děti

I pro letošní rok platí pro rodiče dvou a více dětí vyšší daňové zvýhodnění. Na druhé dítě se zvýší sleva o 200 Kč na 1.617 Kč a na třetí a další dítě se sleva zvýší o 300 Kč na 2.017 Kč. Zaměstnanci si budou novou výši zvýhodnění uplatnit už za letošní rok při ročním zúčtování.

Získat daňový bonus bude složitější

Nárok na daňový bonus získá ten, jehož příjmy dosahují minimálně šestinásobku minimální mzdy, tedy 66.000 Kč. Nově se do nároku na tento bonus budou započítávat jen příjmy ze zaměstnání a podnikání. Nikoli tedy kapitálové příjmy a příjmy z pronájmu, jak tomu bylo do loňského roku.

OSVČ  s paušálem získají nárok na slevu na dítě a vyživovanou manželku

Jednou ze změn, které navrhovali senátoři, byla i možnost uplatnit slevu na dítě a vyživovanou manželku pro OSVČ, kteří uplatňují výdajový paušál. Tato navrhovaná změna byla schválena, ale nově budou OSVČ moci využívat paušálů s polovičními příjmy než dosud.

Institut nespolehlivé osoby

Pro podnikatele, který neplní své daňové povinnosti, se zavádí tzv. institut nespolehlivé osoby. Označení nespolehlivé osoby si může vysloužit od finančního úřadu fyzická či právnická osoba, která není plátcem, ale závažně porušuje své povinnosti vztahující se ke správě daně z přidané hodnoty, vyplývající z daňového řádu.

Potřebujete s novinkami pomoci? Obraťte se na odborníky na účetnictví

« zpět

RYCHLÝ KONTAKT:

NOVINKY:

Tigra will not play Fool's Day jokes on you

April 1st, the day of feared accounting deadlines is here. How did your accounting company handle the closing date? Did it play a Fool's Day joke on you? If you are not sure about its services, change it! Do not hesitate to contact Tigra, a company that connects serious approach and more than 20…

Custom Solutions Tailored to Our Clients' Needs

Tigra always tries to fully respect its client's wishes, requirements and customs. Together, we can find a solution that will be precisely tailored to the needs of your company - from book keeping, which will be fully in our competence, to book keeping at our client's site. Let Tigra tailor a…

Archiv novinek »

© 2021 TIGRA s.r.o