Tigra - účetnictví, personal outsource, software
účetnictví a daňové poradenství účetnictví a daňové poradenství
personal outsourcing personal outsourcing
vývoj software vývoj software

Od ledna nás čekají změny v životním pojištění

21. 11. 2014

Příspěvek na životní pojištění patří k oblíbeným benefitům zaměstnanců i zaměstnavatelů. Tento příspěvek fungoval na principu – stejnou částku, jakou si vkládá zaměstnanec, mu přispívá zaměstnavatel a zaměstnanec byl daňově zvýhodněn. Jako bonus navíc mohl zaměstnanec provést mimořádný výběr a peníze ze životní pojistky vybrat. To 1. ledna 2015 nebude možné.

Zaměstnanci se budou muset rozhodnout, jestli dají přednost daňovému zvýhodnění nebo mimořádným výběrům. V případě, že se rozhodne pro daňovou výhodu, bude si moci peníze z pojistky vybrat až ve věku 60 let.

Vláda tuto novelu zákona o daních z příjmu navrhla, protože firmy mnohdy využívaly příspěvku k pojištění jako odměny k platu. Zaměstnanci si pak tyto odměny vybrali, ale problém je, že ani zaměstnanec ani zaměstnavatel z něj neodváděli daně. Zaměstnanec tak byl de facto poškozován, protože se mu odměny nepočítaly k základu pro výpočet dávek, např. starobního důchodu.

Pokud potřebujete radu, neváhejte se obrátit na odborníky.

« zpět

RYCHLÝ KONTAKT:

NOVINKY:

Plnění programového prohlášení - co už je rozpracované?

27. 10. 2018 Součástí programového prohlášení vlády byla například úprava DPH, změny v dani z příjmu nebo změny v systému důchodů. Jaké změny jsou již schválené, rozpracované a na kter…

Zálohy na zdravotní a sociální pojištění rekordně vzrostou

23. 10. 2018 Jako každý rok dojde od ledna k úpravě minimální výše záloh na zdravotní a sociální pojištění pro OSVČ. V důsledku výrazného růstu průměrné mzdy bude toto navýšen…

Archiv novinek »

© 2021 TIGRA s.r.o