Tigra - účetnictví, personal outsource, software
účetnictví a daňové poradenství účetnictví a daňové poradenství
personal outsourcing personal outsourcing
vývoj software vývoj software

Přínos kontrolního hlášení v číslech

16. 6. 2017

Podle finanční správy, přinesly kontrolní hlášení a EET dohromady do konce května 5,8 miliard korun. Odhaduje se, že celkově za rok by dopad kontrolních hlášení měl do státního rozpočtu přinést až 9 miliard korun.

Od spuštění systému bylo podaných 5,4 milionu kontrolních hlášení od půl milionu plátců DPH. Finanční úřad poslal 150.000 výzev k odstranění pochybností ve formulářích a z 99 % bylo na tyto výzvy reagováno. Podle finanční správy bylo díky kontrolnímu hlášení odhaleno více než 9.000 nespolehlivých plátců DPH. K loňskému lednu jich totiž bylo evidováno „jen“ 3151. Více než 47 % nespolehlivých plátců jsou firmy s tržbami do 10 milionů korun.  Zároveň 46 % nespolehlivých plátců má sídlo v Praze, nejméně naopak v jižních Čechách.

Kontrolní hlášení musí od loňského roku každý měsíc podávat všechny právnické osoby, které jsou plátci DPH. Podání je možné buď přes datovou schránku, nebo prostřednictvím Daňového portálu.

Připomeňte si klíčové body podání kontrolního hlášení.

« zpět

RYCHLÝ KONTAKT:

NOVINKY:

Plnění programového prohlášení - co už je rozpracované?

27. 10. 2018 Součástí programového prohlášení vlády byla například úprava DPH, změny v dani z příjmu nebo změny v systému důchodů. Jaké změny jsou již schválené, rozpracované a na kter…

Zálohy na zdravotní a sociální pojištění rekordně vzrostou

23. 10. 2018 Jako každý rok dojde od ledna k úpravě minimální výše záloh na zdravotní a sociální pojištění pro OSVČ. V důsledku výrazného růstu průměrné mzdy bude toto navýšen…

Archiv novinek »

© 2021 TIGRA s.r.o