Tigra - účetnictví, personal outsource, software
účetnictví a daňové poradenství účetnictví a daňové poradenství
personal outsourcing personal outsourcing
vývoj software vývoj software

Většina Čechů už na dovolené byla

23. 9. 2016

Dvě třetiny Čechů si už mají po dovolené. Průměrná částka, kterou za ni utratili je 14.900 Kč. Výdaje jsou obdobné s loňským rokem. Téměř polovina lidí si zvolila destinaci v Česku nebo na Slovensku. 30 % lidí utratilo za dovolenou od 5 do 10 tisíc korun. Více než 30.000 Kč do dovolené investovalo 10 % domácností.

Zatímco výdaje na dovolenou zůstaly obdobné, změnily se cíle dovolených. Zejména kvůli otázce bezpečnosti Češi více zůstávali v České republice, případně vyjížděli na Slovensko. Pokles popularity zaznamenaly letoviska zejména v Turecku a Egyptě. Bezpečnost destinace nezohlednila při plánování jen čtvrtina Čechů.

Asi 60 % Čechů spořilo na dovolenou v průběhu roku. Třetina pak volila takovou, kterou zaplatila z jedné výplaty. Jen 1 % lidí si vzalo na dovolenou úvěr. Češi nejčastěji tráví na dovolené jeden týden. Pětina pak volí dovolenou na 10 až 14 dní, čtvrtina neodjíždí ani na týden.

Příspěvek na dovolenou je možné také zapojit do systému benefitů

« zpět

RYCHLÝ KONTAKT:

NOVINKY:

Plnění programového prohlášení - co už je rozpracované?

27. 10. 2018 Součástí programového prohlášení vlády byla například úprava DPH, změny v dani z příjmu nebo změny v systému důchodů. Jaké změny jsou již schválené, rozpracované a na kter…

Zálohy na zdravotní a sociální pojištění rekordně vzrostou

23. 10. 2018 Jako každý rok dojde od ledna k úpravě minimální výše záloh na zdravotní a sociální pojištění pro OSVČ. V důsledku výrazného růstu průměrné mzdy bude toto navýšen…

Archiv novinek »

© 2021 TIGRA s.r.o