Tigra - účetnictví, personal outsource, software
účetnictví a daňové poradenství účetnictví a daňové poradenství
personal outsourcing personal outsourcing
vývoj software vývoj software

EET pro někoho již od prosince

27. 7. 2016

Zákon o elektronické evidenci tržeb prošel kompletně legislativním kolečkem a začne se postupně zavádět. První vlna se zavedení se týká poskytovatelů stravovacích a ubytovacích služeb. Ti budou evidovat tržby od 1. prosince 2016. Na přípravu systémů a technického vybavení tak mají ještě několik měsíců. Za správní přestupky proti této povinnosti hrozí pokuta až 500.000 Kč.

Povinnost EET mají ty subjekty, které přijímají za své služby platbu v hotovosti (ale i platebními kartami, šeky nebo stravenkami). Pokud je u subjektu možné platit pouze převodem na účet, povinnost elektronicky evidovat tržby se ho netýká.

Zároveň od 1. prosince dojde ke změně DPH u stravovacích služeb. Sazba se změní z 21 % na 15 %. Nižší sazba tak má provozovatelům kompenzovat náklady na zavedení EET a zabránit tak zdražování cen v pohostinství.

Zavedením elektronické evidence tržeb si ministerstvo financí slibuje zamezení daňových úniků a více peněz do státní kasy. Jaké jsou pro a proti zavedení EET?

 

« zpět

RYCHLÝ KONTAKT:

NOVINKY:

Plnění programového prohlášení - co už je rozpracované?

27. 10. 2018 Součástí programového prohlášení vlády byla například úprava DPH, změny v dani z příjmu nebo změny v systému důchodů. Jaké změny jsou již schválené, rozpracované a na kter…

Zálohy na zdravotní a sociální pojištění rekordně vzrostou

23. 10. 2018 Jako každý rok dojde od ledna k úpravě minimální výše záloh na zdravotní a sociální pojištění pro OSVČ. V důsledku výrazného růstu průměrné mzdy bude toto navýšen…

Archiv novinek »

© 2021 TIGRA s.r.o