Tigra - účetnictví, personal outsource, software
účetnictví a daňové poradenství účetnictví a daňové poradenství
personal outsourcing personal outsourcing
vývoj software vývoj software

Brigádu je možné sehnat i na poslední chvíli

15. 7. 2016

Dříve bylo běžné, že pokud měl někdo zájem o brigádu na léto, musel si ji zařizovat s předstihem i několika měsíců. Letos je situace jiná. Nízká míra nezaměstnanosti a stále rostoucí ekonomika zapříčinily, že brigádu je možné sehnat i týden dopředu nebo dokonce okamžitě. Brigádníků je zkrátka toto léto nedostatek, což zapříčinilo i zvýšení jejich mezd. V loňském roce se například v Praze odměna za hodinu pohybovala od 70 Kč do 90 Kč. Letos je nejčastější výše odměny mezi 90 Kč a 120 Kč.

Nejvíce pracovních nabídek je v logistických a obchodních centrech. Firmy potřebují výpomoc ve skladech, při doplňování zboží, za pokladnou nebo při marketingových akcích, jako je rozdávání letáků. Brigádu je také možné najít v hotelnictví, turismu a gastronomii. Zejména jako posila obsluhy na letních zahrádkách.

Krátkodobá výpomoc je nejčastěji hledaná na 14 dní nebo jeden měsíc. Minimum je jeden týden. V každém případě je však potřeba sepstat pracovní smlouvu, dohodu o pracovní činnosti nebo dohodu o provedení práce.

« zpět

RYCHLÝ KONTAKT:

NOVINKY:

Plnění programového prohlášení - co už je rozpracované?

27. 10. 2018 Součástí programového prohlášení vlády byla například úprava DPH, změny v dani z příjmu nebo změny v systému důchodů. Jaké změny jsou již schválené, rozpracované a na kter…

Zálohy na zdravotní a sociální pojištění rekordně vzrostou

23. 10. 2018 Jako každý rok dojde od ledna k úpravě minimální výše záloh na zdravotní a sociální pojištění pro OSVČ. V důsledku výrazného růstu průměrné mzdy bude toto navýšen…

Archiv novinek »

© 2021 TIGRA s.r.o