Tigra - účetnictví, personal outsource, software
účetnictví a daňové poradenství účetnictví a daňové poradenství
personal outsourcing personal outsourcing
vývoj software vývoj software

Jaké dokumenty připravit na účetní audit?

13. 5. 2015

Čeká vaši firmu účetní audit a jde vám z toho hlava kolem? Jaké dokumenty jsou potřeba, co bude auditor chtít vidět? Bohužel mu nebude stačit jen zkontrolovat účetní závěrky, případně zkontrolovat zůstatky hlavní účetní knihy.

Auditor bude potřebovat Rozvahu (souhrn veškerých zaúčtovaných transakcí za dané období), výsledovku (výkaz zisku a ztráty), výkaz cash flow (výkaz o peněžních tocích), přehled o změnách vlastního kapitálu a výroční zprávu. Pokud má firma povinnost auditu, musí zároveň i zveřejňovat výroční zprávu.

Dále může auditor potřebovat např. zápis z valné hromady, pokud na ní byly přijaté usnesení související s finančním hospodařením. Údaje ze závěrky o zástavách, břemenech a nemovitostech si ověří ve výpisu z katastru nemovitostí.

Účetní audit se nevyplácí podceňovat a při přípravě dokumentů je vždy dobré nechat si poradit odborníky. Pokud si necháte účetnictví vést externě, účetní firma se o vše postará.

« zpět

RYCHLÝ KONTAKT:

NOVINKY:

Plnění programového prohlášení - co už je rozpracované?

27. 10. 2018 Součástí programového prohlášení vlády byla například úprava DPH, změny v dani z příjmu nebo změny v systému důchodů. Jaké změny jsou již schválené, rozpracované a na kter…

Zálohy na zdravotní a sociální pojištění rekordně vzrostou

23. 10. 2018 Jako každý rok dojde od ledna k úpravě minimální výše záloh na zdravotní a sociální pojištění pro OSVČ. V důsledku výrazného růstu průměrné mzdy bude toto navýšen…

Archiv novinek »

© 2021 TIGRA s.r.o