Tigra - účetnictví, personal outsource, software
účetnictví a daňové poradenství účetnictví a daňové poradenství
personal outsourcing personal outsourcing
vývoj software vývoj software

Rozdíl mezi ISO a forenzním auditem

7. 5. 2015

Finanční audit je dvojího typu. První je dle Mezinárodních auditorských standardů tzv. ISA, které jsou závazná pro všechny statutární auditory na světě. Jedná se o závazné postupy, kterými musí auditor kompletně projít, aby mohl vydat výrok o výsledku auditu.

Audit druhého typu je tzv. forenzní audit, který zkoumá hospodárnost subjektu, tedy zda jsou efektivně vynakládány finanční prostředky.

K čemu finanční audity?

Finanční audit je pro firmu relativně finančně náročný, proto často může přijít na mysl otázka – K čemu to? Na audit si totiž firma musí pozvat auditora, např. účetní firmu. Finanční audit firmě zajišťuje určitou prestiž o správnosti vedení účetnictví a o pravdivosti účetních výkazů. Tyto informace jsou podstatné pro investory, dodavatele a samozřejmě potenciální i stávající zákazníky. 

Každopádně je dobré se na audit dostatečně dopředu připravit

« zpět

RYCHLÝ KONTAKT:

NOVINKY:

Tigra не сыграет с вами первоапрельскую шутку

Первое апреля, внушающий трепет день подачи финансовой отчетности наступил. Как в этом участвовала ваша бухгалтерская фирма? Не сыграла с вами первоапрельскую шутку? Если вы не уверены в качестве ее услуг, смените ее! Без колебаний обращайтесь в компанию Tigra, которая сочетает в себе как…

Качественное программное обеспечение – это основа

Компания Tigra использует только качественное лицензированное программное обеспечение и систему на основе облачной инфраструктуры, предоставляющие возможность онлайн-решения и доступа из любой точки. Тем не менее это решение очень безопасно, поскольку используется шифрование, подобное шифрованию в…

Archiv novinek »

© 2016 TIGRA s.r.o