Tigra - účetnictví, personal outsource, software
účetnictví a daňové poradenství účetnictví a daňové poradenství
personal outsourcing personal outsourcing
vývoj software vývoj software

Rozdíl mezi ISO a forenzním auditem

7. 5. 2015

Finanční audit je dvojího typu. První je dle Mezinárodních auditorských standardů tzv. ISA, které jsou závazná pro všechny statutární auditory na světě. Jedná se o závazné postupy, kterými musí auditor kompletně projít, aby mohl vydat výrok o výsledku auditu.

Audit druhého typu je tzv. forenzní audit, který zkoumá hospodárnost subjektu, tedy zda jsou efektivně vynakládány finanční prostředky.

K čemu finanční audity?

Finanční audit je pro firmu relativně finančně náročný, proto často může přijít na mysl otázka – K čemu to? Na audit si totiž firma musí pozvat auditora, např. účetní firmu. Finanční audit firmě zajišťuje určitou prestiž o správnosti vedení účetnictví a o pravdivosti účetních výkazů. Tyto informace jsou podstatné pro investory, dodavatele a samozřejmě potenciální i stávající zákazníky. 

Každopádně je dobré se na audit dostatečně dopředu připravit

« zpět

RYCHLÝ KONTAKT:

NOVINKY:

Tigra will not play Fool's Day jokes on you

April 1st, the day of feared accounting deadlines is here. How did your accounting company handle the closing date? Did it play a Fool's Day joke on you? If you are not sure about its services, change it! Do not hesitate to contact Tigra, a company that connects serious approach and more than 20…

Custom Solutions Tailored to Our Clients' Needs

Tigra always tries to fully respect its client's wishes, requirements and customs. Together, we can find a solution that will be precisely tailored to the needs of your company - from book keeping, which will be fully in our competence, to book keeping at our client's site. Let Tigra tailor a…

Archiv novinek »

© 2016 TIGRA s.r.o