Tigra - účetnictví, personal outsource, software
účetnictví a daňové poradenství účetnictví a daňové poradenství
personal outsourcing personal outsourcing
vývoj software vývoj software

Průměrná mzda v Česku roste

21. 12. 2016

Průměrná mzda v Česku ve třetím čtvrtletí meziročně vzrostla o 4,5 procenta. Průměrná mzda činí 27 220 Kč. Tento růst předpokládali ekonomičtí analytici správně. I s tak vysokou průměrnou mzdou se Česko řadí spíše mezi státy východní Evropy než západní.

Kromě těžebního průmyslu nárůst zaznamenala celá ekonomika. Nicméně i přesto na výši uvedené průměrné mzdy dvě třetiny zaměstnanců nedosáhnou.

Výdělky v podnikatelské i nepodnikatelské sféře rostly zhruba stejnou měrou. V podnikatelské oblasti byl nárůst mzdy o 4,5 procenta a po odečtení inflace o 4 procenta, zatímco v nepodnikatelské činil nominální nárůst 4,6 procenta a reálný 4,1 procenta.

Ve veřejném sektoru se zvýšení mezd dočkali úředníci, ozbrojené složky a v sektoru zdravotnictví. V soukromém se dařilo v ubytování a stravování.

Nejlépe na tom byli v Ústeckém kraji

Již tradičně byla nejvyšší průměrná mzda ve 3. čtvrtletí v Praze, kde vystoupala až na 34 512 Kč. Nejvýraznější nárůst však byl zaznamenán v Ústeckém kraji, kde mzda stoupla o 5,4 procenta, meziročně tedy o 1.286 Kč. 

« zpět

RYCHLÝ KONTAKT:

NOVINKY:

Maßgeschneiderte Lösung für Kunden

Die Gesellschaft Tigra bemüht sich immer, die Kundenwünsche und Anforderungen sowie ihre Gewohnheiten zu berücksichtigen. Zusammen können wir also eine maßgeschneiderte Lösung für Ihre Gesellschaft ausdenken – von der Buchhaltung, die voll in unserer…

Hochwertige Software - Grundlage

Die Gesellschaft Tigra benutzt nur hochwertige und lizenzierte Software und System mit Cloud, so dass alles online gelöst wird und überall zugänglich ist. Diese Lösung ist trotzdem sehr sicher, weil es dabei eine ähnliche Verschlüsselung wie bei Banksystemen genutzt…

Archiv novinek »

© 2016 TIGRA s.r.o