Tigra - účetnictví, personal outsource, software
účetnictví a daňové poradenství účetnictví a daňové poradenství
personal outsourcing personal outsourcing
vývoj software vývoj software

Průměrná mzda v Česku roste

21. 12. 2016

Průměrná mzda v Česku ve třetím čtvrtletí meziročně vzrostla o 4,5 procenta. Průměrná mzda činí 27 220 Kč. Tento růst předpokládali ekonomičtí analytici správně. I s tak vysokou průměrnou mzdou se Česko řadí spíše mezi státy východní Evropy než západní.

Kromě těžebního průmyslu nárůst zaznamenala celá ekonomika. Nicméně i přesto na výši uvedené průměrné mzdy dvě třetiny zaměstnanců nedosáhnou.

Výdělky v podnikatelské i nepodnikatelské sféře rostly zhruba stejnou měrou. V podnikatelské oblasti byl nárůst mzdy o 4,5 procenta a po odečtení inflace o 4 procenta, zatímco v nepodnikatelské činil nominální nárůst 4,6 procenta a reálný 4,1 procenta.

Ve veřejném sektoru se zvýšení mezd dočkali úředníci, ozbrojené složky a v sektoru zdravotnictví. V soukromém se dařilo v ubytování a stravování.

Nejlépe na tom byli v Ústeckém kraji

Již tradičně byla nejvyšší průměrná mzda ve 3. čtvrtletí v Praze, kde vystoupala až na 34 512 Kč. Nejvýraznější nárůst však byl zaznamenán v Ústeckém kraji, kde mzda stoupla o 5,4 procenta, meziročně tedy o 1.286 Kč. 

« zpět

RYCHLÝ KONTAKT:

NOVINKY:

Tigra will not play Fool's Day jokes on you

April 1st, the day of feared accounting deadlines is here. How did your accounting company handle the closing date? Did it play a Fool's Day joke on you? If you are not sure about its services, change it! Do not hesitate to contact Tigra, a company that connects serious approach and more than 20…

Custom Solutions Tailored to Our Clients' Needs

Tigra always tries to fully respect its client's wishes, requirements and customs. Together, we can find a solution that will be precisely tailored to the needs of your company - from book keeping, which will be fully in our competence, to book keeping at our client's site. Let Tigra tailor a…

Archiv novinek »

© 2016 TIGRA s.r.o