Tigra - účetnictví, personal outsource, software
účetnictví a daňové poradenství účetnictví a daňové poradenství
personal outsourcing personal outsourcing
vývoj software vývoj software

Průměrná mzda v Česku roste

21. 12. 2016

Průměrná mzda v Česku ve třetím čtvrtletí meziročně vzrostla o 4,5 procenta. Průměrná mzda činí 27 220 Kč. Tento růst předpokládali ekonomičtí analytici správně. I s tak vysokou průměrnou mzdou se Česko řadí spíše mezi státy východní Evropy než západní.

Kromě těžebního průmyslu nárůst zaznamenala celá ekonomika. Nicméně i přesto na výši uvedené průměrné mzdy dvě třetiny zaměstnanců nedosáhnou.

Výdělky v podnikatelské i nepodnikatelské sféře rostly zhruba stejnou měrou. V podnikatelské oblasti byl nárůst mzdy o 4,5 procenta a po odečtení inflace o 4 procenta, zatímco v nepodnikatelské činil nominální nárůst 4,6 procenta a reálný 4,1 procenta.

Ve veřejném sektoru se zvýšení mezd dočkali úředníci, ozbrojené složky a v sektoru zdravotnictví. V soukromém se dařilo v ubytování a stravování.

Nejlépe na tom byli v Ústeckém kraji

Již tradičně byla nejvyšší průměrná mzda ve 3. čtvrtletí v Praze, kde vystoupala až na 34 512 Kč. Nejvýraznější nárůst však byl zaznamenán v Ústeckém kraji, kde mzda stoupla o 5,4 procenta, meziročně tedy o 1.286 Kč. 

« zpět

RYCHLÝ KONTAKT:

NOVINKY:

Tigra не сыграет с вами первоапрельскую шутку

Первое апреля, внушающий трепет день подачи финансовой отчетности наступил. Как в этом участвовала ваша бухгалтерская фирма? Не сыграла с вами первоапрельскую шутку? Если вы не уверены в качестве ее услуг, смените ее! Без колебаний обращайтесь в компанию Tigra, которая сочетает в себе как…

Качественное программное обеспечение – это основа

Компания Tigra использует только качественное лицензированное программное обеспечение и систему на основе облачной инфраструктуры, предоставляющие возможность онлайн-решения и доступа из любой точки. Тем не менее это решение очень безопасно, поскольку используется шифрование, подобное шифрованию в…

Archiv novinek »

© 2016 TIGRA s.r.o