Tigra - účetnictví, personal outsource, software
účetnictví a daňové poradenství účetnictví a daňové poradenství
personal outsourcing personal outsourcing
vývoj software vývoj software

Elektronické stravenky jsou čím dál rozšířenější

31. 7. 2017

Kromě papírových stravenek nabízí elektronickou variantu firmy Endered, Sodexo i Benefit Management. Princip elektronických stravenek spočívá v tom, že odměna určená na stravné je nahrána na kartu, kterou zaměstnanci platí jako s platební kartou. Kromě restauračních zařízení je možné e-stravenkou platit také u obchodních řetězců.

Například od firmy Sodexo využívá elektronické stravenky asi 10 % zákazníků, což představuje asi 60.000 zaměstnanců. Firma se zároveň aktivně snaží o rozšíření zařízení, které e-stravenky přijímají. Předpokládá, že do dvou až tří let, bude elektronické stravenky využívat polovina klientů. Nové obchodní partnery se při uzavření smlouvy snaží motivovat k jejich akceptaci. Jediný předpoklad pro příjem e-stravenek je platební terminál. Právě ten však řada zejména menších provozoven stále neprovozuje.

Společnost Sodexo některým podnikům, které odmítaly přijímat jejich elektronické stravenky, vypověděla smlouvu i k jejich papírovým variantám. Podle hospodských je povinnost přijímat e-stravenky další zásah do podnikání, jako je EET nebo zákaz kouření. Někteří zaměstnanci, kteří jsou za oběd zvyklí platit výhradně stravenkami, tak uvažují o změně restaurace.

Výhodou elektronické stravenky je, že částka vydaná za jídlo se strhne přesně a není nutné ji případně kombinovat s další platbou. Kvůli daňové uznatelnosti stravenek totiž většina obchodníků na stravenky případné přeplatky nevrací. V obchodních řetězcích by e-stravenkou měly být zaplaceny jen potraviny a nealkoholické nápoje.

Zjistěte, jaké benefity zaměstnance nejvíce lákají

« zpět

RYCHLÝ KONTAKT:

NOVINKY:

Tigra не сыграет с вами первоапрельскую шутку

Первое апреля, внушающий трепет день подачи финансовой отчетности наступил. Как в этом участвовала ваша бухгалтерская фирма? Не сыграла с вами первоапрельскую шутку? Если вы не уверены в качестве ее услуг, смените ее! Без колебаний обращайтесь в компанию Tigra, которая сочетает в себе как…

Качественное программное обеспечение – это основа

Компания Tigra использует только качественное лицензированное программное обеспечение и систему на основе облачной инфраструктуры, предоставляющие возможность онлайн-решения и доступа из любой точки. Тем не менее это решение очень безопасно, поскольку используется шифрование, подобное шифрованию в…

Archiv novinek »

© 2021 TIGRA s.r.o