Tigra - účetnictví, personal outsource, software
účetnictví a daňové poradenství účetnictví a daňové poradenství
personal outsourcing personal outsourcing
vývoj software vývoj software

Elektronické stravenky jsou čím dál rozšířenější

31. 7. 2017

Kromě papírových stravenek nabízí elektronickou variantu firmy Endered, Sodexo i Benefit Management. Princip elektronických stravenek spočívá v tom, že odměna určená na stravné je nahrána na kartu, kterou zaměstnanci platí jako s platební kartou. Kromě restauračních zařízení je možné e-stravenkou platit také u obchodních řetězců.

Například od firmy Sodexo využívá elektronické stravenky asi 10 % zákazníků, což představuje asi 60.000 zaměstnanců. Firma se zároveň aktivně snaží o rozšíření zařízení, které e-stravenky přijímají. Předpokládá, že do dvou až tří let, bude elektronické stravenky využívat polovina klientů. Nové obchodní partnery se při uzavření smlouvy snaží motivovat k jejich akceptaci. Jediný předpoklad pro příjem e-stravenek je platební terminál. Právě ten však řada zejména menších provozoven stále neprovozuje.

Společnost Sodexo některým podnikům, které odmítaly přijímat jejich elektronické stravenky, vypověděla smlouvu i k jejich papírovým variantám. Podle hospodských je povinnost přijímat e-stravenky další zásah do podnikání, jako je EET nebo zákaz kouření. Někteří zaměstnanci, kteří jsou za oběd zvyklí platit výhradně stravenkami, tak uvažují o změně restaurace.

Výhodou elektronické stravenky je, že částka vydaná za jídlo se strhne přesně a není nutné ji případně kombinovat s další platbou. Kvůli daňové uznatelnosti stravenek totiž většina obchodníků na stravenky případné přeplatky nevrací. V obchodních řetězcích by e-stravenkou měly být zaplaceny jen potraviny a nealkoholické nápoje.

Zjistěte, jaké benefity zaměstnance nejvíce lákají

« zpět

RYCHLÝ KONTAKT:

NOVINKY:

Maßgeschneiderte Lösung für Kunden

Die Gesellschaft Tigra bemüht sich immer, die Kundenwünsche und Anforderungen sowie ihre Gewohnheiten zu berücksichtigen. Zusammen können wir also eine maßgeschneiderte Lösung für Ihre Gesellschaft ausdenken – von der Buchhaltung, die voll in unserer…

Hochwertige Software - Grundlage

Die Gesellschaft Tigra benutzt nur hochwertige und lizenzierte Software und System mit Cloud, so dass alles online gelöst wird und überall zugänglich ist. Diese Lösung ist trotzdem sehr sicher, weil es dabei eine ähnliche Verschlüsselung wie bei Banksystemen genutzt…

Archiv novinek »

© 2021 TIGRA s.r.o