Tigra - účetnictví, personal outsource, software
účetnictví a daňové poradenství účetnictví a daňové poradenství
personal outsourcing personal outsourcing
vývoj software vývoj software

Vzrostla průměrná mzda

4. 9. 2015

Průměrná mzda v Česku se vyšplhala na 26.287 Kč. Po odečtení inflace se jedná reálně o nárůst o 2,7 %. Ještě více stoupla mzda v nepodnikatelské sféře – o 3,6 %. V podnikatelské sféře pak nárůst činil 2,5 %.

Na zvýšení průměrné mzdy má výrazný vliv zvýšení mzdových platových tarifů ve státní sféře a navýšení zaručené mzdy pro všechny platové skupiny. Do průměrné hrubé mzdy se počítají výdělky před zdaněním a povinnými odvody včetně příplatků, odměn a náhrad mzdy. Pravdou však zůstává, že na průměrnou mzdu dosáhne třetina zaměstnanců.

Nárůst průměrné mzdy je dalším faktorem, který potvrzuje růst české ekonomiky v tomto roce. Meziroční nárůst mzdy je nejsilnější od roku 2009. 

« zpět

RYCHLÝ KONTAKT:

NOVINKY:

Plnění programového prohlášení - co už je rozpracované?

27. 10. 2018 Součástí programového prohlášení vlády byla například úprava DPH, změny v dani z příjmu nebo změny v systému důchodů. Jaké změny jsou již schválené, rozpracované a na kter…

Zálohy na zdravotní a sociální pojištění rekordně vzrostou

23. 10. 2018 Jako každý rok dojde od ledna k úpravě minimální výše záloh na zdravotní a sociální pojištění pro OSVČ. V důsledku výrazného růstu průměrné mzdy bude toto navýšen…

Archiv novinek »

© 2021 TIGRA s.r.o