Tigra - účetnictví, personal outsource, software
účetnictví a daňové poradenství účetnictví a daňové poradenství
personal outsourcing personal outsourcing
vývoj software vývoj software

Přijetí eura není po vládu prioritou

28. 5. 2015

Přestože Česká republika při vstupu do Evropské Unie přislíbila, že vstoupí do měnové unie a zavede euro, jeho zavedení je stále v daleké budoucnosti. Podle ministra financí to navíc není vládní prioritou, protože kvůli současné nestabilitě eurozóny a povinnosti přispět do evropských fondů 51 miliard korun není na zavedení eura vhodná doba.

Oproti tomu prezident Miloš Zeman je dlouhodobě pro přjetí eura a na neděli svolal schůzku, na které by se měly připravit kroky ke zrychlení přijetí. Česká republika může euro přijmout nejdříve v roce 2020, protože o vstupu do eurozóny bude rozhodovat až vláda, která vzejde z voleb v roce 2017. Česká republika se pak musí stát členem systému směnných kurzů ERM II a setrvat v něm dva roky.

Většina Čechů se ještě neztotožnila s představou zavedení eura. Proti je stále 69 % obyvatel České republiky, pro jen 24 %, zbytek neví. Dle Evropské komise stejně nejsme na zavedení eura ekonomicky připraveni.   

« zpět

RYCHLÝ KONTAKT:

NOVINKY:

Plnění programového prohlášení - co už je rozpracované?

27. 10. 2018 Součástí programového prohlášení vlády byla například úprava DPH, změny v dani z příjmu nebo změny v systému důchodů. Jaké změny jsou již schválené, rozpracované a na kter…

Zálohy na zdravotní a sociální pojištění rekordně vzrostou

23. 10. 2018 Jako každý rok dojde od ledna k úpravě minimální výše záloh na zdravotní a sociální pojištění pro OSVČ. V důsledku výrazného růstu průměrné mzdy bude toto navýšen…

Archiv novinek »

© 2021 TIGRA s.r.o