Tigra - účetnictví, personal outsource, software
účetnictví a daňové poradenství účetnictví a daňové poradenství
personal outsourcing personal outsourcing
vývoj software vývoj software

Kdy musí zaměstnanec podat sám daňové přiznání

27. 3. 2015

Daňové přiznání je nutné podat, pokud roční příjmy překročí 15.000 Kč. Pokud má zaměstnanec příjmy jen z jednoho zaměstnaneckého poměru a u zaměstnavatele podali prohlášení k dani, daňové přiznání zpravidla podává zaměstnavatel. Svého posledního zaměstnavatele může zaměstnanec požádat o podání daňového přiznání i v případě, že pracoval u více zaměstnavatelů za rok, zaměstnání však nesmí kolidovat.

V případě příjmu z vedlejších činností, podnikání nebo například pronájmů se příjmy nemusí přiznávat, pokud nepřesáhnou limit 6.000 Kč ročně. V opačném případě si musí sami podat daňové přiznání a svého zaměstnavatele požádat o vystavení Potvrzení o zdanitelných příjmech ze závislé činnosti.

Přiznání příležitostných příjmů

Typickým příkladem příležitostných příjmů je prodej ovoce ze zahrádky nebo pronájmy movitých věcí. Tyto příjmy můžou mít zaměstnanci, živnostníci i penzisté. Nemusí se přiznávat, pokud nepřesáhnou hranici 30.000 Kč ročně. 

« zpět

RYCHLÝ KONTAKT:

NOVINKY:

Plnění programového prohlášení - co už je rozpracované?

27. 10. 2018 Součástí programového prohlášení vlády byla například úprava DPH, změny v dani z příjmu nebo změny v systému důchodů. Jaké změny jsou již schválené, rozpracované a na kter…

Zálohy na zdravotní a sociální pojištění rekordně vzrostou

23. 10. 2018 Jako každý rok dojde od ledna k úpravě minimální výše záloh na zdravotní a sociální pojištění pro OSVČ. V důsledku výrazného růstu průměrné mzdy bude toto navýšen…

Archiv novinek »

© 2021 TIGRA s.r.o