Tigra - účetnictví, personal outsource, software
účetnictví a daňové poradenství účetnictví a daňové poradenství
personal outsourcing personal outsourcing
vývoj software vývoj software

Změny v podání daňového přiznání od ledna 2015

27. 11. 2014

Všechny firmy a podnikatelé, kteří mají zřízenou datovou schránku, budou muset od příštího roku podávat daňové přiznání pouze elektronicky. Podle mluvčí Generálního finančního ředitelství Petry Petlachové tento krok povede k zefektivnění zpracování daňových přiznání.

Pokuty za nedodržení

Pokud by podnikatelé tuto formu podání nerespektovali, musí zaplatit pokutu až dva tisíce korun. Dokonce, pokud by finanční úřad naznal, že toto nerespektování vedlo k ztěžování zprávy daní, může se pokuta vyšplhat až na padesát tisíc korun.

Je také potřeba zkontrolovat číslo bankovního účtu, na který se chystáte poslat peníze. Finanční úřad totiž některé své účty zrušil. Seznam platných bankovních účtů najdete na stránkách finanční správy.

Další zajímavosti ohledně novely zákona o dani z příjmů najdete na našem blogu

« zpět

RYCHLÝ KONTAKT:

NOVINKY:

Plnění programového prohlášení - co už je rozpracované?

27. 10. 2018 Součástí programového prohlášení vlády byla například úprava DPH, změny v dani z příjmu nebo změny v systému důchodů. Jaké změny jsou již schválené, rozpracované a na kter…

Zálohy na zdravotní a sociální pojištění rekordně vzrostou

23. 10. 2018 Jako každý rok dojde od ledna k úpravě minimální výše záloh na zdravotní a sociální pojištění pro OSVČ. V důsledku výrazného růstu průměrné mzdy bude toto navýšen…

Archiv novinek »

© 2021 TIGRA s.r.o