Tigra - účetnictví, personal outsource, software
účetnictví a daňové poradenství účetnictví a daňové poradenství
personal outsourcing personal outsourcing
vývoj software vývoj software

Ideální doba cestování za prací je podle českých zaměstnanců do 30 minut

16. 10. 2018

Češi nikdy nepatřili k národům,kteří by za prací ochotně dojížděli větší vzdálenosti nebo se dokonce kvůli místu stěhovali. S rostoucím množstvím nabídek práce se ochota dojíždění ještě zmenšila. Z průzkumů vyplývá, že třetina zaměstnanců je nespokojena s dobou, kterou musí cestovat do zaměstnání. Dokonce dvě třetiny Čechů odmítají se kvůli lepší práci přestěhovat.

Maximální doba, kterou jsou Češi ochotni do práce cestovat je 30 minut. Pětina dotázaných však do práce cestuje déle. Podle odhadů ti také budou více náchylnější ke změně zaměstnání. Kompenzaci za delší cestování pak pro zaměstnance představuje pouze výrazné navýšení mzdy.

Ještě méně jsou Češi ochotní stěhovat se za prací. Podle průzkumu to za život udělalo jen 31 % dotázaných. I v tomto případě je ke stěhování motivuje výše mzdy a zajímavost práce. Z těch, kteří se za prací stěhovali se 57 % přestěhovalo do jiného kraje v rámci České republiky, 31 % zamířilo do zahraničí. Jako největší motivátor stěhování do zahraničí je opět výše mzdy. Češi situaci vnímají tak, že za stejnou práci dostanou v cizině více peněz. Většinou do zahraničí míří mladí do 34 let, které kromě peněz láká také příležitost naučit se jazyk a seznámit se s jinou kulturou. Dvě třetiny Čechů by se ovšem za prací nestěhovali nikdy.

V celosvětovém měřítku je průměrná doba cestování do zaměstnání 41 minut. V zemích jako je Dánsko nebo Švédsko, které jsou pravidelně vyhodnocovány jako “nejšťastnější” země světa je průměr dokonce méně než 30 minut. Delší doba cestování zkrátka ubírá lidem na životní pohodě, protože jim přijde jako promarněný čas.

Zaměstnanci mohou stát požádat o příspěvek na cestování do zaměstnání. 

« zpět

RYCHLÝ KONTAKT:

NOVINKY:

Plnění programového prohlášení - co už je rozpracované?

27. 10. 2018 Součástí programového prohlášení vlády byla například úprava DPH, změny v dani z příjmu nebo změny v systému důchodů. Jaké změny jsou již schválené, rozpracované a na kter…

Zálohy na zdravotní a sociální pojištění rekordně vzrostou

23. 10. 2018 Jako každý rok dojde od ledna k úpravě minimální výše záloh na zdravotní a sociální pojištění pro OSVČ. V důsledku výrazného růstu průměrné mzdy bude toto navýšen…

Archiv novinek »

© 2021 TIGRA s.r.o