Tigra - účetnictví, personal outsource, software
účetnictví a daňové poradenství účetnictví a daňové poradenství
personal outsourcing personal outsourcing
vývoj software vývoj software

Zaměstnanci v práci stále více zahálí

2. 7. 2018

Společnost trueconneXion se již devátým rokem zabývá analýzou chování zaměstnanců na administrativních pozicích na pracovišti. Podle její aplikace AuditPro stráví tito zaměstnanci v průměru 65 minut denně mimopracovní činností. Mimopracovní činností je sledování sociálních sítí, online nakupování, soukromé hovory nebo brouzdáním po zpravodajských portálech na mobilním telefonu nebo firemním počítači.

65 minut denně představuje jeden měsíc práce ročně. Průměrné náklady pro firmu činí 3.995 Kč měsíčně a necelých 48.000 Kč ročně. Doba věnovaná mimopracovní činnosti se přitom rok od roku zvyšuje. Tím samozřejmě zároveň s rostoucími mzdami stoupají i náklady zaměstnavatelů.

Informace jsou získávány díky monitoringu, který je možný i přes platnost GDPR. K monitoringu však musí být oprávněný zájem, např. zabezpečení dat nebo kontrola firemních prostředků. Je tedy možné sledovat, jaké aplikace a typy souborů jsou na firemních zařízeních prohlíženy. Firmy se tak chrání před stahováním nelegálních nebo zavirovaných souborů. Obsah souborů však monitorovat není možné. Z právního hlediska by se jednalo o značný zásah do soukromí zaměstnanců, který není z hlediska prevence nutný.

Firmy mohou některé stránky a aplikace na firemních zařízeních blokovat. Zaměstnanci si někdy na toto omezení stěžují, ale s ohledem na stále rostoucí mzdy a sílící pozici zaměstnanců na trhu práce se není čemu divit.

Pracovali by zaměstnanci efektivněji na částečný úvazek, po kterém často volají

« zpět

RYCHLÝ KONTAKT:

NOVINKY:

Plnění programového prohlášení - co už je rozpracované?

27. 10. 2018 Součástí programového prohlášení vlády byla například úprava DPH, změny v dani z příjmu nebo změny v systému důchodů. Jaké změny jsou již schválené, rozpracované a na kter…

Zálohy na zdravotní a sociální pojištění rekordně vzrostou

23. 10. 2018 Jako každý rok dojde od ledna k úpravě minimální výše záloh na zdravotní a sociální pojištění pro OSVČ. V důsledku výrazného růstu průměrné mzdy bude toto navýšen…

Archiv novinek »

© 2021 TIGRA s.r.o