Tigra - účetnictví, personal outsource, software
účetnictví a daňové poradenství účetnictví a daňové poradenství
personal outsourcing personal outsourcing
vývoj software vývoj software

Většina rodičů spoří dětem prostřednictvím stavebního spoření

13. 2. 2018

Více než 96 % rodičů by ráda svým dětem pomohla na začátku jejich samostatného života. Většina z nich jako spořící nástroj volí stavební spoření. V průměru mají rodiče v plánu naspořit kolem 300.000 Kč. Mediánová částka, kterou rodiče mají v plánu naspořit, je 200.000 Kč. Jako ideální výši měsíčního příspěvku pak většina rodičů volí 1.200 Kč.

Z produktů, které umožňují spoření finančních prostředků pro děti, je nejoblíbenější stavební spoření. Smlouvu pro své děti má uzavřeno 56 % rodičů. 20 % z nich využívá spořicí účet v bance nebo investiční životní spoření. Jen několik jednotek procent využívá termínované vklady a další bankovní produkty.

Mnozí poskytovatelé stavebního spoření podporují dětské smlouvy různými výhodami. Někteří odpouští poplatek za uzavření smlouvy, liší se však cílová částka, pro kterou tato výhoda platí. Pohybuje se od 150.000 do 300.000 Kč. 

Jak lidé spoří naopak na důchodový věk?

« zpět

RYCHLÝ KONTAKT:

NOVINKY:

Plnění programového prohlášení - co už je rozpracované?

27. 10. 2018 Součástí programového prohlášení vlády byla například úprava DPH, změny v dani z příjmu nebo změny v systému důchodů. Jaké změny jsou již schválené, rozpracované a na kter…

Zálohy na zdravotní a sociální pojištění rekordně vzrostou

23. 10. 2018 Jako každý rok dojde od ledna k úpravě minimální výše záloh na zdravotní a sociální pojištění pro OSVČ. V důsledku výrazného růstu průměrné mzdy bude toto navýšen…

Archiv novinek »

© 2021 TIGRA s.r.o