Tigra - účetnictví, personal outsource, software
účetnictví a daňové poradenství účetnictví a daňové poradenství
personal outsourcing personal outsourcing
vývoj software vývoj software

Téměř polovina firem poskytne zaměstnancům 13. plat

8. 12. 2017

Podle průzkumu Hospodářské komory dokonce 70 % velkých firem poskytne zaměstnancům třináctý plat. Celkově pak k tomuto kroku přikročí 47 % společností. To je oproti loňsku nárůst o 8 %. Část firem odměnu vyplatí již v prosincové výplatě, část až v lednové, podle toho ve kterém odvětví působí. Podle odhadů Hospodářské komory bude výše třináctého platu mezi 15.000 Kč a 35.000 Kč, v průměru pak 30.000 Kč.

Nejvíce zaměstnanců se dočká třináctého platu ve stavebnictví, kde jej plánuje 61 % firem. Na druhém místě je zpracovatelský průmysl s 54 %. Odměny se projeví v celkovém růstu mezd za rok 2017. Předpokládá se, že nominální nárůst mezd dosáhne 7,4 %.

Průměrná mzda ve třetím čtvrtletí narostla o 6,8 % na 29.050 Kč. Po zohlednění růstu spotřebitelských cen růst činí 4,2 %. Medián mezd za třetí čtvrtletí vystoupal na 25.181 Kč.

Firmy odměňovaly zaměstnance v průběhu celého roku. Motivovat se je snaží i jinak. Zaměstnancům například začaly přispívat na dojíždění, přidaly dny dovolené, nabízely náborové příspěvky nebo zavedly sick days.

Jaké benefity kromě peněz zaměstnanci ocení?

« zpět

RYCHLÝ KONTAKT:

NOVINKY:

Plnění programového prohlášení - co už je rozpracované?

27. 10. 2018 Součástí programového prohlášení vlády byla například úprava DPH, změny v dani z příjmu nebo změny v systému důchodů. Jaké změny jsou již schválené, rozpracované a na kter…

Zálohy na zdravotní a sociální pojištění rekordně vzrostou

23. 10. 2018 Jako každý rok dojde od ledna k úpravě minimální výše záloh na zdravotní a sociální pojištění pro OSVČ. V důsledku výrazného růstu průměrné mzdy bude toto navýšen…

Archiv novinek »

© 2021 TIGRA s.r.o