Tigra - účetnictví, personal outsource, software
účetnictví a daňové poradenství účetnictví a daňové poradenství
personal outsourcing personal outsourcing
vývoj software vývoj software

Důvěra v českou ekonomiku stále roste

31. 8. 2017

Důvěra v českou ekonomiku je nejvyšší od začátku tohoto roku. Oproti červenci se zvýšila o jeden procentní bod. Důvěra roste mezi podnikateli i spotřebiteli. Růst je podpořený jak vnitřními faktory (růst domácí poptávky, situace na trhu práce), tak vnějšími. Češi mají v úmyslu více spořit a méně se obávají nárůstu nezaměstnanosti. Podle ekonomů je možné očekávat další posilování důvěry. Co se týče důvěry v jednotlivé obory, nejvíce vzrostla důvěra ve stavebnictví a obchod.

S optimistickými očekáváními se nesetkává jen čeká ekonomika, ale i evropská. Ekonomická nálada v eurozóně se v srpnu vyšplhala na nové desetileté maximum její index vzrostl na 111,9 bodu ze 111,3 bodu v předchozím měsíci.

Důvěra v ekonomiku je porovnávána tzv. bazickým indexem, kdy základním ukazatelem, se kterou je důvěra srovnávána, je její úroveň v roce 2005.

Posílení důvěry v českou ekonomiku také přispívá fakt, že i v příštím roce vzroste minimální mzda

« zpět

RYCHLÝ KONTAKT:

NOVINKY:

Plnění programového prohlášení - co už je rozpracované?

27. 10. 2018 Součástí programového prohlášení vlády byla například úprava DPH, změny v dani z příjmu nebo změny v systému důchodů. Jaké změny jsou již schválené, rozpracované a na kter…

Zálohy na zdravotní a sociální pojištění rekordně vzrostou

23. 10. 2018 Jako každý rok dojde od ledna k úpravě minimální výše záloh na zdravotní a sociální pojištění pro OSVČ. V důsledku výrazného růstu průměrné mzdy bude toto navýšen…

Archiv novinek »

© 2021 TIGRA s.r.o