Tigra - účetnictví, personal outsource, software
účetnictví a daňové poradenství účetnictví a daňové poradenství
personal outsourcing personal outsourcing
vývoj software vývoj software

Průměrná mzda v Česku pro rok 2017

27. 1. 2017

V porovnání s předchozími roky se průměrná mzda v ČR navýšila nejrazantněji. Zatímco v letech 2013 až 2016 se jednalo o navýšení v řádech stokorun, pro rok 2017 průměrná mzda vzrostla o více jak tisíc korun. Průměrná mzda pro rok 2017 činí 28 232 Kč.

Průměrná mzda je v Česku nejvyšší v Praze. Tamní obyvatelé však čekají v průměru nejvyšší ceny především nemovitostí. Naopak nejnižší průměrnou mzdu mají obyvatelé Karlovarského kraje. Na průměrnou mzdu nedosáhnou dvě třetiny obyvatel.

Pro porovnání průměrné mzdy v Evropské unii v roce 2014 činila průměrná mzda v Česku necelých 345.000 korun, což v uvedeném roce činilo 37 procent průměru Evropské unie. Za námi byli země především východního bloku a Turecko. Nejvyšší mzdy byly v Lucembursku, Dánsku nebo Irsku. 

Průměrná mzda v Česku je v každém odvětví i kraji v různé výši.

« zpět

RYCHLÝ KONTAKT:

NOVINKY:

Plnění programového prohlášení - co už je rozpracované?

27. 10. 2018 Součástí programového prohlášení vlády byla například úprava DPH, změny v dani z příjmu nebo změny v systému důchodů. Jaké změny jsou již schválené, rozpracované a na kter…

Zálohy na zdravotní a sociální pojištění rekordně vzrostou

23. 10. 2018 Jako každý rok dojde od ledna k úpravě minimální výše záloh na zdravotní a sociální pojištění pro OSVČ. V důsledku výrazného růstu průměrné mzdy bude toto navýšen…

Archiv novinek »

© 2021 TIGRA s.r.o