Tigra - účetnictví, personal outsource, software
účetnictví a daňové poradenství účetnictví a daňové poradenství
personal outsourcing personal outsourcing
vývoj software vývoj software

Vláda schválila otcovskou dovolenou

20. 5. 2016

Vláda přijala návrh novely o nemocenském pojištění, která počítá se zavedením týdenní otcovské dovolené. Otcové by měli získat nárok na týdenní dovolenou po dobu šesti týdnů od narození dítěte. Podle ministryně práce a sociálních věcí tak získají otcové možnost utužit vztahy s novorozencem.

Česká republika byla jedna z 9 vyspělých zemí, která otcovskou dovolenou neumožňovala. Zatím není stanovena výše dávky určená pro otce na otcovské dovolené. MPSV navrhovalo 70 %, tedy stejně jako ženy na mateřské, ministr financí však byl proti.

Součástí novely je i nemocenská dávka pro dobrovolné hasiče Vláda schválila, že pokud by pracovní neschopnost pramenila z nasazení dobrovolného hasiče, bude mít nárok na 100% nemocenskou.

« zpět

RYCHLÝ KONTAKT:

NOVINKY:

Plnění programového prohlášení - co už je rozpracované?

27. 10. 2018 Součástí programového prohlášení vlády byla například úprava DPH, změny v dani z příjmu nebo změny v systému důchodů. Jaké změny jsou již schválené, rozpracované a na kter…

Zálohy na zdravotní a sociální pojištění rekordně vzrostou

23. 10. 2018 Jako každý rok dojde od ledna k úpravě minimální výše záloh na zdravotní a sociální pojištění pro OSVČ. V důsledku výrazného růstu průměrné mzdy bude toto navýšen…

Archiv novinek »

© 2021 TIGRA s.r.o