Tigra - účetnictví, personal outsource, software
účetnictví a daňové poradenství účetnictví a daňové poradenství
personal outsourcing personal outsourcing
vývoj software vývoj software

Možnosti hypotéky v Německu

26. 9. 2014

Vyhlídli jste si nemovitost u našich sousedů a zvažujete, jestli zažádat o hypotéku u nás či v Německu? Přečtěte si, jaké jsou podmínky a typy hypoték.

Hypotéka s fixovanou úrokovou sazbou – Banka vám garantuje, že úrok se po určitou dobu nezmění. U německých bank zpravidla nenabízí fixaci na méně než 5 let. Oproti tomu české banky nabízí fixaci od jednoho roku.

Hypotéka s plovoucí úrokovou sazbou – Úroková sazba se odvíjí od 3měsíční sazby EURIBOR (sazba zveřejňovaná denně od EBF). Zaručuje aktuální nižší úroky než fixované, ale jsou ovlivněné situací na evropském trhu. České banky variabilní úrokovou sazbu také nabízí, ale pro ni je určující tzv. PRIBOR = úroková sazba, za kterou si banky mezi sebou půjčují peníze a která je dána ČNB.

Hypotéka se splátkou jistiny na konci úroku – Splátky zahrnují pouze úroky z jistiny, což zaručuje jejich nízkou úroveň. Samotná jistina je splatná na konci úvěru.

V Německu je také možnost půjčit si od státní banky KfW. Ta kromě půjčky nabízí také grant na výstavbu energeticky úsporného bydlení nebo má program pro lidi se sníženou mobilitou, rodiny s dětmi a seniory – poskytne půjčku za zvýhodněných podmínek na přestavbu domu na bezbariérový.

 

« zpět

RYCHLÝ KONTAKT:

NOVINKY:

Plnění programového prohlášení - co už je rozpracované?

27. 10. 2018 Součástí programového prohlášení vlády byla například úprava DPH, změny v dani z příjmu nebo změny v systému důchodů. Jaké změny jsou již schválené, rozpracované a na kter…

Zálohy na zdravotní a sociální pojištění rekordně vzrostou

23. 10. 2018 Jako každý rok dojde od ledna k úpravě minimální výše záloh na zdravotní a sociální pojištění pro OSVČ. V důsledku výrazného růstu průměrné mzdy bude toto navýšen…

Archiv novinek »

© 2021 TIGRA s.r.o