Tigra - účetnictví, personal outsource, software
účetnictví a daňové poradenství účetnictví a daňové poradenství
personal outsourcing personal outsourcing
vývoj software vývoj software

Poplatky za firemní hypotéku

14. 9. 2014

Nejvýraznějším rozdílem mezi klasickou a firemní hypotékou je výše úvěru. Zatímco u klasické hypotéky se dostanete na částku kolem 3 milionů Kč, u firemní hypotéky žádný oficiální strop neexistuje. To může být její výhoda i nevýhoda.

Většina bank má jako základní požadavek na klienta, aby 30 % nákladů na nemovitost byl schopný získat z vlastních prostředků (banka mu půjčí 70 %). Výše hypotéky je rozhodující už při žádosti o její schválení. Většina bank si účtuje určité procento (maximálně 1 %) z požadované částky jako poplatek za zpracování a vyřízení žádosti.

Pravidelné poplatky

Po celou dobu trvání hypotéky (5 – 30 let) pak společnost platí pravidelné měsíční poplatky za vedení účtu, za výpisy apod. Tato částka se pohybuje v řádech sto korun.

Variabilní poplatky

Dalším možný poplatek se objeví, pokud chcete hypotéku upravit – dříve splatit, upravit výši splátky apod. Výše tohoto poplatku je také odvislá od výše úvěru a bývá také do 1 %.

Banky tyto poplatky různě kombinují. Například Raiffeisenbank má poplatky individuální, ale maximální výše úvěru je 5 milionů Kč. Oproti tomu UniCredit Bank má poplatky za vedení účtu stanovené na 300 Kč, ale nemá stanovenou horní hranici hypotéky. Proto si společnost musí uvědomit, jaká varianta je pro ni nejvhodnější.

Co všechno obnáší vzít si hypotéku na firmu?

« zpět

RYCHLÝ KONTAKT:

NOVINKY:

Plnění programového prohlášení - co už je rozpracované?

27. 10. 2018 Součástí programového prohlášení vlády byla například úprava DPH, změny v dani z příjmu nebo změny v systému důchodů. Jaké změny jsou již schválené, rozpracované a na kter…

Zálohy na zdravotní a sociální pojištění rekordně vzrostou

23. 10. 2018 Jako každý rok dojde od ledna k úpravě minimální výše záloh na zdravotní a sociální pojištění pro OSVČ. V důsledku výrazného růstu průměrné mzdy bude toto navýšen…

Archiv novinek »

© 2021 TIGRA s.r.o