Tigra - účetnictví, personal outsource, software
účetnictví a daňové poradenství účetnictví a daňové poradenství
personal outsourcing personal outsourcing
vývoj software vývoj software

Úvěroví specialisté budou muset projít odbornou zkouškou

30. 11. 2017

Od příštího roku se zpřísní podminky pro úvěrové poradce. Součástí nového zákona o spotřebitelském úvěru je, že každý kdo chce radit ve zprostředkování úvěru musí projít zkouškou ČNB, aby prokázali svou odbornou způsobilost. Podle odborníků je to krok správným směrem, který povede ke zlepšení kvality půjček. Díky tomuto zákonu dojde také k regulaci sankcí za předčasné splacení úvěru nebo za opožděné splácení.

Do 30. Listopadu 2018 musí zkouškou projít všichni finanční poradci, zprostředkovatelé, poskytovatelé, prodejci a distributoři úvěrových produktů. Otázky ke zkoušce připravovali také zástupci firem z branže. Přesto odborníci objevili v testech chyby. Jedná se zejména o špatně formulované a zmatečné znění otázek. Stále se tak pracuje na opravě. 

Původně představovala tato zkouška pro finanční poradce opravdového strašáka. Nakonec se ukázalo, že není tak zle. Průměrná úspěšnost absolventů je shruba 75 %. Příprava na zkoušků však podle autorů třeba je. Cílem zkoušky je pročištění na trhu finančního poradenství od poradců, kteří jdou pouze za ziskem. Autoři předpokládají, že nejméně motivovaní poradci se zkoušky vůbec nezúčastní. K zákazníkům by se tak měli dostat kvalitní a ucelené informace.

Kromě úvěrových poradců by do budoucna měli projít podobnou zkouškou také poradci na penzijní spoření, pojištění a investice.

Hledáte prověřené odborníky na firemní finance. Kontaktujte nás

« zpět

RYCHLÝ KONTAKT:

NOVINKY:

Plnění programového prohlášení - co už je rozpracované?

27. 10. 2018 Součástí programového prohlášení vlády byla například úprava DPH, změny v dani z příjmu nebo změny v systému důchodů. Jaké změny jsou již schválené, rozpracované a na kter…

Zálohy na zdravotní a sociální pojištění rekordně vzrostou

23. 10. 2018 Jako každý rok dojde od ledna k úpravě minimální výše záloh na zdravotní a sociální pojištění pro OSVČ. V důsledku výrazného růstu průměrné mzdy bude toto navýšen…

Archiv novinek »

© 2021 TIGRA s.r.o