Tigra - účetnictví, personal outsource, software
účetnictví a daňové poradenství účetnictví a daňové poradenství
personal outsourcing personal outsourcing
vývoj software vývoj software

Nebojte se pravidelně vzdělávat, náklady si odečtěte z daní

24.4.2014

Víte, že si náklady vynaložené na další vzdělávání můžete odečíst z daní? Je to dobrá zpráva zejména pro ty, kteří pravidelné vzdělávání potřebují k výkonu práce, i ty, které zajímá seberozvoj. Jaké jsou podmínky na odepsání nákladů na další vzdělávání?

Odečtěte si od základu daně zkoušky o dalším vzdělávání

Ustanovení § 15 odst. 8 zákona č. 586/1992 Sb., o daních z příjmů, ve znění pozdějších předpisů, říká, že si fyzická osoba může od základu daně odečíst úhrady za zkoušky ověřující výsledky dalšího vzdělávání.

Pokud náklady na zkoušky ověřující výsledky dalšího vzdělávání neplatil váš zaměstnavatel a ani jste je neuplatnili jako výdaj (§ 24 zákona o daních z příjmů proti příjmům, které stanovuje § 7 zákona), můžete je odečíst ze základu daně až 10 tisíc korun. U osob se zdravotním postižením činí odečitatelná částka 13 tisíc a u osob s těžším zdravotním postižením až 15 tisíc korun.

Co si můžete odečíst od základu daně?

Mezi zkoušky ověřující výsledky dalšího vzdělávání však nepatří jazykové nebo rekvalifikační kurzy. Z daní si můžete odečíst kurzy, které souvisí s vaším pracovním oborem, které jsou zveřejňovány v Národní soustavě kvalifikací.

Přečtěte si, jak si snížit daně

« zpět

RYCHLÝ KONTAKT:

NOVINKY:

Plnění programového prohlášení - co už je rozpracované?

27. 10. 2018 Součástí programového prohlášení vlády byla například úprava DPH, změny v dani z příjmu nebo změny v systému důchodů. Jaké změny jsou již schválené, rozpracované a na kter…

Zálohy na zdravotní a sociální pojištění rekordně vzrostou

23. 10. 2018 Jako každý rok dojde od ledna k úpravě minimální výše záloh na zdravotní a sociální pojištění pro OSVČ. V důsledku výrazného růstu průměrné mzdy bude toto navýšen…

Archiv novinek »

© 2021 TIGRA s.r.o