Tigra - účetnictví, personal outsource, software
účetnictví a daňové poradenství účetnictví a daňové poradenství
personal outsourcing personal outsourcing
vývoj software vývoj software

Účetnictví neziskových organizací

8. 1. 2016

Neziskové organizace jsou nedílnou součástí trhu a i ony se musejí postarat o své účetnictví. Na jejich finance je dokonce kladen větší důraz než na komerční subjekty. Musí totiž vždy odpovídat standardům České republiky a zároveň splňovat podmínky vycházející z dotací. Zpracování účetnictví by se proto nemělo podceňovat a zpracovávat „aby bylo“.

Základním rozdílem mezi neziskovou a ziskovou organizací je, že neziskovky nemají svou výdělečnou činnost a příjmy získávají z dotací nebo výtěžků z pořádaných akcí. Jejich účetnictví se pak zabývá těmito příjmy (ze kterých i neziskové organizace musí odvádět daň) a výdaji.

Nezisková organizace musí vést účetnictví. Některé si však mohou vybrat, jestli povedou podvojné účetnictví nebo daňovou evidenci.  

« zpět

RYCHLÝ KONTAKT:

NOVINKY:

Plnění programového prohlášení - co už je rozpracované?

27. 10. 2018 Součástí programového prohlášení vlády byla například úprava DPH, změny v dani z příjmu nebo změny v systému důchodů. Jaké změny jsou již schválené, rozpracované a na kter…

Zálohy na zdravotní a sociální pojištění rekordně vzrostou

23. 10. 2018 Jako každý rok dojde od ledna k úpravě minimální výše záloh na zdravotní a sociální pojištění pro OSVČ. V důsledku výrazného růstu průměrné mzdy bude toto navýšen…

Archiv novinek »

© 2021 TIGRA s.r.o