Tigra - účetnictví, personal outsource, software
účetnictví a daňové poradenství účetnictví a daňové poradenství
personal outsourcing personal outsourcing
vývoj software vývoj software

Češi jsou ve splácení závazků spolehliví

20. 10. 2017

Průzkum Eurostatu ukázal, že Češi jsou ve splácení svých závazků z hypoték, spotřebitelských úvěrů či plateb za vodu nebo energie druzí nejspolehlivější v rámci Evropské Unie. Podle sdružení SOLUS by Češi měli vykázat historicky nejnižší míru potíží se splácením závazků.

V České republice dluží po splatnosti jen něco málo přes 4 % domácností. Což je výrazně méně, než u našich sousedů. V Rakousku totiž dluží po splatnosti 7 % domácností, na Slovensku dokonce 8 %. Lépe si vedou jen německé domácnosti, a to o pouhou desetinu procenta. Česko navíc v žebříčku stále stoupá. Ještě před deseti lety byly ve splácení nejen za Rakušany, ale také například za Estonci nebo Nizozemci. Zdaleka nejvíce dluží po splatnosti v Řecku, kde splácet včas nezvládá 48 % domácností. Výrazné problémy se splácením jsou také na Kypru a v Bulharsku.

Obecně lze říci, že lepší platební morálku mají obyvatelé zemí s rozvinutými úvěrovými registry. Bankovní instituce mají tedy lepší přehled o tom, komu půjčují a jaké je riziko, že své závazky uhradí. V České republice mají firmy přístup i k datům od telekomunikačních operátorů. Schválení úvěru tedy ovlivňují i případné nedoplatky nebo pozdní platby za paušál. V Německu v registrech najdou informace z oblasti financí, telekomunikací a energií.

Zlepšení platební morálky se projevuje i v klesajícím počtu neproplacených faktur. 

« zpět

RYCHLÝ KONTAKT:

NOVINKY:

Tigra не сыграет с вами первоапрельскую шутку

Первое апреля, внушающий трепет день подачи финансовой отчетности наступил. Как в этом участвовала ваша бухгалтерская фирма? Не сыграла с вами первоапрельскую шутку? Если вы не уверены в качестве ее услуг, смените ее! Без колебаний обращайтесь в компанию Tigra, которая сочетает в себе как…

Качественное программное обеспечение – это основа

Компания Tigra использует только качественное лицензированное программное обеспечение и систему на основе облачной инфраструктуры, предоставляющие возможность онлайн-решения и доступа из любой точки. Тем не менее это решение очень безопасно, поскольку используется шифрование, подобное шифрованию в…

Archiv novinek »

© 2021 TIGRA s.r.o