Tigra - účetnictví, personal outsource, software
účetnictví a daňové poradenství účetnictví a daňové poradenství
personal outsourcing personal outsourcing
vývoj software vývoj software

Moderní metody platby

27. 10. 2017

V současné době se stále více rozšiřuje bezhotovostní platba. Platebních karet už je v České republice dokonce více než obyvatel. První platební karty se u nás začaly používat na konci 80. let minulého století. První vydala Živnostenská banka a platit s ní bylo možné jen v Tuzexu. V obchodě prostřednictvím platebního terminálu bylo možné platit v roce 1993. První bezkontaktní platební karta byla vydána v roce 2011. Jejich popularita v Česku roste raketovou rychlostí. Z celkově vydaných 11 milionů karet je více než 9 milionů bezkontaktních.

Platební karty však nejsou jedinou možností bezhotovostních plateb. Některé banky umožňují platbu pomocí platební nálepky. Jedná se vlastně o zmenšeninu platební karty, ovšem s omezenými funkcemi. Všechny umožňují platbu u obchodníka a přes internet. Jen některé banky ovšem disponují bezkontaktními bankomaty, u kterých by bylo možné pomocí nálepky vybírat. Aktuálně je v oběhu cca 50.000 nálepek.

Banky také pracují na možnostech platby mobilem. Pomocí aplikace pak mobil funguje stejně jako bezkontaktní platební karta. Dalších možností je celá řada. Ve světě se pomalu testují i platby pomocí hodinek nebo fitness náramků. Aby se však dostaly i k nám, musí technologii vyvinout zdejší banka.

I přes moderní platební nástroje je možné využívat cashback

« zpět

RYCHLÝ KONTAKT:

NOVINKY:

Tigra не сыграет с вами первоапрельскую шутку

Первое апреля, внушающий трепет день подачи финансовой отчетности наступил. Как в этом участвовала ваша бухгалтерская фирма? Не сыграла с вами первоапрельскую шутку? Если вы не уверены в качестве ее услуг, смените ее! Без колебаний обращайтесь в компанию Tigra, которая сочетает в себе как…

Качественное программное обеспечение – это основа

Компания Tigra использует только качественное лицензированное программное обеспечение и систему на основе облачной инфраструктуры, предоставляющие возможность онлайн-решения и доступа из любой точки. Тем не менее это решение очень безопасно, поскольку используется шифрование, подобное шифрованию в…

Archiv novinek »

© 2021 TIGRA s.r.o