Tigra - účetnictví, personal outsource, software
účetnictví a daňové poradenství účetnictví a daňové poradenství
personal outsourcing personal outsourcing
vývoj software vývoj software

Moderní metody platby

27. 10. 2017

V současné době se stále více rozšiřuje bezhotovostní platba. Platebních karet už je v České republice dokonce více než obyvatel. První platební karty se u nás začaly používat na konci 80. let minulého století. První vydala Živnostenská banka a platit s ní bylo možné jen v Tuzexu. V obchodě prostřednictvím platebního terminálu bylo možné platit v roce 1993. První bezkontaktní platební karta byla vydána v roce 2011. Jejich popularita v Česku roste raketovou rychlostí. Z celkově vydaných 11 milionů karet je více než 9 milionů bezkontaktních.

Platební karty však nejsou jedinou možností bezhotovostních plateb. Některé banky umožňují platbu pomocí platební nálepky. Jedná se vlastně o zmenšeninu platební karty, ovšem s omezenými funkcemi. Všechny umožňují platbu u obchodníka a přes internet. Jen některé banky ovšem disponují bezkontaktními bankomaty, u kterých by bylo možné pomocí nálepky vybírat. Aktuálně je v oběhu cca 50.000 nálepek.

Banky také pracují na možnostech platby mobilem. Pomocí aplikace pak mobil funguje stejně jako bezkontaktní platební karta. Dalších možností je celá řada. Ve světě se pomalu testují i platby pomocí hodinek nebo fitness náramků. Aby se však dostaly i k nám, musí technologii vyvinout zdejší banka.

I přes moderní platební nástroje je možné využívat cashback

« zpět

RYCHLÝ KONTAKT:

NOVINKY:

Tigra will not play Fool's Day jokes on you

April 1st, the day of feared accounting deadlines is here. How did your accounting company handle the closing date? Did it play a Fool's Day joke on you? If you are not sure about its services, change it! Do not hesitate to contact Tigra, a company that connects serious approach and more than 20…

Custom Solutions Tailored to Our Clients' Needs

Tigra always tries to fully respect its client's wishes, requirements and customs. Together, we can find a solution that will be precisely tailored to the needs of your company - from book keeping, which will be fully in our competence, to book keeping at our client's site. Let Tigra tailor a…

Archiv novinek »

© 2021 TIGRA s.r.o