Tigra - účetnictví, personal outsource, software
účetnictví a daňové poradenství účetnictví a daňové poradenství
personal outsourcing personal outsourcing
vývoj software vývoj software

Výše podpory v mateřství pro druhé dítě, když pracovní poměr skončil

31. 8. 2016

Z jakého základu se vypočítává příspěvek v mateřství v případě, že maminka nastupuje na druhou mateřskou přímo z rodičovské dovolené, nebo její zaměstnání skončilo?

Pokud maminka pracuje na dobu neurčitou a nedošlo během rodičovské dovolené k ukončení pracovního poměru (výpověď, pracovní poměr skončil dohodou, firma zkrachovala apod.) počítá se podpora v mateřství ze stejného základu jako pro první mateřskou. Tedy pokud bude dodržena podmínka, že na mateřskou dovolenou nastoupí do 4 let věku prvního dítěte.

Pokud však během rodičovské dovolené pracovní poměr mamince skončil (viz předchozí situace), výše mateřské podpory bude závislá na době, kdy je maminka „nezaměstnaná. Od ukončení pracovního poměru běží 180denní ochranná doba, během které maminka může nastoupit na mateřskou dovolenou a výše mateřského příspěvku bude ve stejné výši jako u prvního dítěte. Pokud během této doby na mateřskou nenastoupí, bude se základ krátit, případně maminka nastoupí rovnou na rodičovskou dovolenou s nejdelším možným čerpáním – tedy 4 roky. 

Rodiče na rodičovské dovolené si mohou také přivýdělávat. Jaké jsou jejich možnosti?

« zpět

RYCHLÝ KONTAKT:

NOVINKY:

Tigra will not play Fool's Day jokes on you

April 1st, the day of feared accounting deadlines is here. How did your accounting company handle the closing date? Did it play a Fool's Day joke on you? If you are not sure about its services, change it! Do not hesitate to contact Tigra, a company that connects serious approach and more than 20…

Custom Solutions Tailored to Our Clients' Needs

Tigra always tries to fully respect its client's wishes, requirements and customs. Together, we can find a solution that will be precisely tailored to the needs of your company - from book keeping, which will be fully in our competence, to book keeping at our client's site. Let Tigra tailor a…

Archiv novinek »

© 2021 TIGRA s.r.o