Tigra - účetnictví, personal outsource, software
účetnictví a daňové poradenství účetnictví a daňové poradenství
personal outsourcing personal outsourcing
vývoj software vývoj software

Platy porostou, ale pomaleji

18. 9. 2015

Odbory vyžadují, aby zaměstnanců rostl plat o 5 % ročně po odečtení inflace. Firmy se ale brání, že tento růst je pro ně likvidační. Odboráři tvrdí, že si tento růst budou moci dovolit díky příznivému vývoji ekonomiky. Firmy oponují, že během recese platy nesnižovaly, nemohou tedy teď, když se jim začíná opět dařit, skokově zvyšovat platy.

I podle odborníků není skokové zvedání firem možné. Během krize se společnosti stabilizovali, aby udrželi platy zaměstnanců a nemuseli propouštět, přestali investovat do technologii a rozvoje. Nyní je tedy čas, aby se pustili do modernizace.

Společnosti zároveň dodávají, že mají v plánu při zvedání mezd respektovat inflaci, ale požadovaných 5 % je pro ně v současné době nereálné.

« zpět

RYCHLÝ KONTAKT:

NOVINKY:

Maßgeschneiderte Lösung für Kunden

Die Gesellschaft Tigra bemüht sich immer, die Kundenwünsche und Anforderungen sowie ihre Gewohnheiten zu berücksichtigen. Zusammen können wir also eine maßgeschneiderte Lösung für Ihre Gesellschaft ausdenken – von der Buchhaltung, die voll in unserer…

Hochwertige Software - Grundlage

Die Gesellschaft Tigra benutzt nur hochwertige und lizenzierte Software und System mit Cloud, so dass alles online gelöst wird und überall zugänglich ist. Diese Lösung ist trotzdem sehr sicher, weil es dabei eine ähnliche Verschlüsselung wie bei Banksystemen genutzt…

Archiv novinek »

© 2021 TIGRA s.r.o