Tigra - účetnictví, personal outsource, software
účetnictví a daňové poradenství účetnictví a daňové poradenství
personal outsourcing personal outsourcing
vývoj software vývoj software

Česká republika láká více zahraničních turistů

7. 8. 2015

Česko v druhém čtvrtletí tohoto roku navštívilo o 8,4 % zahraničních turistů více než v loňském roce. Vzrostl také počet domácích turistů. Těch na dovolenou v tuzemsku vyrazilo o 10,4 % více než loni. Dá se tedy říci, že český cestovní ruch vzkvétá.

Největší podíl mezi zahraničními turisty mají tradičně Němci, za první pololetí jich Českou republiku navštívilo více než 800 tisíc. Naopak u rusů popularita Česka klesá. V meziročním srovnání jich k nám přijelo o 34,4 % méně. Komu se u nás naopak líbí čím dál víc, jsou Číňani. Počet čínských turistů vzrostl o 46,9 %.

A kam turisté míří? Největší nárůst zaznamenal Moravskoslezský kraj. Naopak nejmenší kraj Karlovarský. Prahu letos navštívilo o 8 % turistů více než loni. Celkově se jedná o 1,8 milionu lidí, z čehož drtivou většinu tvoří právě zahraniční návštěvníci. Přiliv turistů do Čech má pozitivní vliv jak a českou ekonomiku, tak na drobné podnikatele.

« zpět

RYCHLÝ KONTAKT:

NOVINKY:

Plnění programového prohlášení - co už je rozpracované?

27. 10. 2018 Součástí programového prohlášení vlády byla například úprava DPH, změny v dani z příjmu nebo změny v systému důchodů. Jaké změny jsou již schválené, rozpracované a na kter…

Zálohy na zdravotní a sociální pojištění rekordně vzrostou

23. 10. 2018 Jako každý rok dojde od ledna k úpravě minimální výše záloh na zdravotní a sociální pojištění pro OSVČ. V důsledku výrazného růstu průměrné mzdy bude toto navýšen…

Archiv novinek »

© 2021 TIGRA s.r.o