Tigra - účetnictví, personal outsource, software
účetnictví a daňové poradenství účetnictví a daňové poradenství
personal outsourcing personal outsourcing
vývoj software vývoj software

Rozšíří se možnost platit kartou?

20. 3. 2015

Evropská komise schválila regulaci poplatků, kterou obchodníci odvádí bance za platbu kartou. V současné době obchodníci odváděli poplatek ve výši kolem 1 %. Nová hranice nastavená Evropskou Unii bude 0,2 %. To maloobchodníkům může přinést úsporu přes 2,5 miliard korun. Změna je schválená a v České republice by měla být implementována do půl roku.

Dočkáme se zlevnění zboží?

Úspory obchodníků budou nemalé, a tak by se dalo čekat, že se změna promítne příznivě i do ceny zboží. Maloobchody zlevňování avizují, nicméně odborníci upozorňují, že v zahraničí tento krok ke zlevňování nevedl.

Rozšíří se možnost platit kartou?

Více platebních terminálů

Očekávaný je naopak nárůst počtu platebních terminálů. Pro malé provozovny mohl být vysoký poplatek důvodem, proč platbu kartou neakceptují. Dopomoci nárůstu by měly i nové mobilní terminály.

Kde však banky vezmou ony 2,5 miliardy zpět? Možné je že banky zvýší ostatní poplatky, nebo jinak rozvrhnou klienty dle aktivního užívání karet. 

Přečtěte si další novinky z oblasti účetnictví a osobních financí. 

« zpět

RYCHLÝ KONTAKT:

NOVINKY:

Plnění programového prohlášení - co už je rozpracované?

27. 10. 2018 Součástí programového prohlášení vlády byla například úprava DPH, změny v dani z příjmu nebo změny v systému důchodů. Jaké změny jsou již schválené, rozpracované a na kter…

Zálohy na zdravotní a sociální pojištění rekordně vzrostou

23. 10. 2018 Jako každý rok dojde od ledna k úpravě minimální výše záloh na zdravotní a sociální pojištění pro OSVČ. V důsledku výrazného růstu průměrné mzdy bude toto navýšen…

Archiv novinek »

© 2021 TIGRA s.r.o