Tigra - účetnictví, personal outsource, software
účetnictví a daňové poradenství účetnictví a daňové poradenství
personal outsourcing personal outsourcing
vývoj software vývoj software

Důchodové spoření i pro nezletilé?

15. 1. 2015

Důchodová komise než předložila svá doporučení týkající se tzv. třetího pilíře důchodového systému. Hlavními změnami, které přináší je možnost otevřít třetí pilíř i dětem. Slibují si od toho, že když děti už od dětství budou mít naspořené peníze na důchod, lépe si osvojí potřebu spořit.

Nápad se ale nezdá stavebním spořitelnám. Podle něj návrh naprosto převrací dosavadní systém, kdy děti přispívají na financování svých rodičů a prarodičů.

Dlouhodobé vyplácení bez zdanění

Druhou částí návrhu je, že pokud by se lidé rozhodli pro postupné vybírání prostředků, nebyly by výplaty předmětem daně. Dnes si většina vybere všechny peníze z penzijního spoření najednou. Tato výplata je pak předmětem 15% daně.

Podle návrhu důchodové komise by každý, kdo se rozhodne pro postupný výběr na dobu minimálně deset let, nestrhávala by se z nich daň. Podle komise by tento postupný výběr více odpovídal smyslu spoření na důchod. 

« zpět

RYCHLÝ KONTAKT:

NOVINKY:

Plnění programového prohlášení - co už je rozpracované?

27. 10. 2018 Součástí programového prohlášení vlády byla například úprava DPH, změny v dani z příjmu nebo změny v systému důchodů. Jaké změny jsou již schválené, rozpracované a na kter…

Zálohy na zdravotní a sociální pojištění rekordně vzrostou

23. 10. 2018 Jako každý rok dojde od ledna k úpravě minimální výše záloh na zdravotní a sociální pojištění pro OSVČ. V důsledku výrazného růstu průměrné mzdy bude toto navýšen…

Archiv novinek »

© 2021 TIGRA s.r.o