Tigra - účetnictví, personal outsource, software
účetnictví a daňové poradenství účetnictví a daňové poradenství
personal outsourcing personal outsourcing
vývoj software vývoj software

Stavebnímu spoření klesá popularita

14. 11. 2014

Dříve si téměř třetina Čechů zřizovala stavební spoření. Dnes už je to jen pouze 15 % lidí. Důvodem tohoto klesajícího trendu jsou zlepšující se podmínky u hypoték a výrazné snížení státní podpory u stavebního spoření.

Čechům už se prostě podmínky stavebního spoření nezdají dostatečně atraktivní, a tak hledají alternativy. Ty se jim nabízí například v podílových fondech.

Hypotékám se daří

Oblíbenost hypoték naopak roste. Loni byla částka poskytnutá formou hypoték téměř 150 miliard korun a odhaduje se, že letošní částka nebude výrazně nižší. Problémem je, že v současné situaci je 60 % Čechů schopno splácet hypotéku jen ve výšce 5 000 měsíčně. Proto nějaké vlastní prostředky před investicí do vlastního bydlení rozhodně potřebují. Dobré podmínky jsou momentálně také pro firemní hypotéky.

 

« zpět

RYCHLÝ KONTAKT:

NOVINKY:

Plnění programového prohlášení - co už je rozpracované?

27. 10. 2018 Součástí programového prohlášení vlády byla například úprava DPH, změny v dani z příjmu nebo změny v systému důchodů. Jaké změny jsou již schválené, rozpracované a na kter…

Zálohy na zdravotní a sociální pojištění rekordně vzrostou

23. 10. 2018 Jako každý rok dojde od ledna k úpravě minimální výše záloh na zdravotní a sociální pojištění pro OSVČ. V důsledku výrazného růstu průměrné mzdy bude toto navýšen…

Archiv novinek »

© 2021 TIGRA s.r.o