Tigra - účetnictví, personal outsource, software
účetnictví a daňové poradenství účetnictví a daňové poradenství
personal outsourcing personal outsourcing
vývoj software vývoj software

Dárci krve získají vyšší daňové zvýhodnění

21. 7. 2017

Vyššího daňového zvýhodnění se dočkají dárci krve. V současné době mají dárci nárok na zvýhodnění ve výši 2.000 Kč za každé darování krve. Nově se zvýhodnění zvýší na 3.000 Kč a uplatnit jej dárci budou moci už v zúčtování za tento kalendářní rok. Navýšení je součástí novely zákona o daních z příjmů, kterou schválil Senát.

Výše zvýhodnění je pro dárce stejná od jejího zavedení v roce 1996. Podle autorů návrhu novely není tedy již pro případné nové dárce motivující. V České republice je 270.000 pravidelných dárců krve, což jsou necelá tři procenta populace. Světová zdravotnická organizace (WHO) doporučuje jako optimální počet dárců 5 % populace.

Dárci kostní dřeně

Daňového zvýhodnění se dočkají také dárci kostní dřeně. Ti, kteří vstoupí do Českého registru dárců krvetvorných buněk, mají nárok jednou za život využít daňovou slevu 8.000 Kč. Dárci, kteří se dostanou i k samotnému darování kostní dřeně, si budou nově moci odečíst 20.000 Kč za jeden odběr.

Jaká jsou další daňová zvýhodnění a slevy na dani?

 

« zpět

RYCHLÝ KONTAKT:

NOVINKY:

Plnění programového prohlášení - co už je rozpracované?

27. 10. 2018 Součástí programového prohlášení vlády byla například úprava DPH, změny v dani z příjmu nebo změny v systému důchodů. Jaké změny jsou již schválené, rozpracované a na kter…

Zálohy na zdravotní a sociální pojištění rekordně vzrostou

23. 10. 2018 Jako každý rok dojde od ledna k úpravě minimální výše záloh na zdravotní a sociální pojištění pro OSVČ. V důsledku výrazného růstu průměrné mzdy bude toto navýšen…

Archiv novinek »

© 2021 TIGRA s.r.o