Tigra - účetnictví, personal outsource, software
účetnictví a daňové poradenství účetnictví a daňové poradenství
personal outsourcing personal outsourcing
vývoj software vývoj software

Přes 300 tisíc poplatníků spoléhá při podání přiznání na bezsankční dobu

7. 7. 2017

Poplatníci, kteří využili služeb daňového poradce, měli svá roční zúčtování daně odevzdat správci daně do 3. července. Sankce za pozdní dodání však začínají nabíhat až 6. den po termínu. Poslední šance na odevzdání daňového přiznání bez sankcí je tedy 12. července.

Pro ty, kteří služeb daňového poradce nevyužívali, byl závazný termín 3. dubna. K tomuto dni finanční správa evidovala 1,94 milionu podaných přiznání. 1,67 milionu od fyzických osob, 270 tisíc od osob právnických. I u tohoto termínu platí 5denní bezsankční období. Poplatníci, tak měli přiznání odevzdat maximálně do 10. dubna. V období od 3. do 10. dubna dorazilo na finanční úřady 330 tisíc zúčtování daně – 280 tisíc od fyzických osob a 50 tisíc od právnických osob.

Penále, které se opozdilcům vyměřuje, činí 0,05 % ze stanovené daně za každý následující den prodlení. Maximální výše penále je 5 % ze stanovené daně a tato částka nesmí být vyšší než 300 tisíc korun. 

Potřebujete poradit s účetnictvím? Kontaktujte odborníky

« zpět

RYCHLÝ KONTAKT:

NOVINKY:

Plnění programového prohlášení - co už je rozpracované?

27. 10. 2018 Součástí programového prohlášení vlády byla například úprava DPH, změny v dani z příjmu nebo změny v systému důchodů. Jaké změny jsou již schválené, rozpracované a na kter…

Zálohy na zdravotní a sociální pojištění rekordně vzrostou

23. 10. 2018 Jako každý rok dojde od ledna k úpravě minimální výše záloh na zdravotní a sociální pojištění pro OSVČ. V důsledku výrazného růstu průměrné mzdy bude toto navýšen…

Archiv novinek »

© 2021 TIGRA s.r.o