Tigra - účetnictví, personal outsource, software
účetnictví a daňové poradenství účetnictví a daňové poradenství
personal outsourcing personal outsourcing
vývoj software vývoj software

Jaké změny v dani z příjmu jsou účinné od zítřka?

30. 6. 2017

Od 1. července vstoupí v účinnost novela zákona o daních z příjmu. Některé změny se v příjmech promítnou až od roku 2018, některé hned od července. Celkově novela přináší 204 změn, pro běžnou praxi je jich významných mnohem méně.

Změny od července 2017

Daňové zvýhodnění na druhé a další dítě. Již u mezd za červenec budou sleva na druhé dítě 1.617 Kča třetí a další dítě 2.017 Kč. Při ročním zúčtování pak zaměstnanci uplatní novou výši slevy i za první půlrok.

Změny od roku 2018

Malé příjmy do 2.500 Kč budou daněny srážkovou daní namísto zálohové. Tato změna se nejčastěji dotkne odměn statutárních orgánů.

Snížení limitu pro výdajové paušály ze dvou na jeden milion korun. Pro rok 2017 mají živnostníci možnost volby. Buď při zúčtování použijí původní paušální strop a nebudou moci uplatnit daňovou slevu na vyživovanou manželku a dítě. Nebo využijí nové výdajové limity a tyto slevy budou moci využít. 

Zpozornět by tedy měly zejména mzdové účetní. V plánu navíc je i zvýšení slevy na první dítě a to od příštího roku.

« zpět

RYCHLÝ KONTAKT:

NOVINKY:

Plnění programového prohlášení - co už je rozpracované?

27. 10. 2018 Součástí programového prohlášení vlády byla například úprava DPH, změny v dani z příjmu nebo změny v systému důchodů. Jaké změny jsou již schválené, rozpracované a na kter…

Zálohy na zdravotní a sociální pojištění rekordně vzrostou

23. 10. 2018 Jako každý rok dojde od ledna k úpravě minimální výše záloh na zdravotní a sociální pojištění pro OSVČ. V důsledku výrazného růstu průměrné mzdy bude toto navýšen…

Archiv novinek »

© 2021 TIGRA s.r.o