Tigra - účetnictví, personal outsource, software
účetnictví a daňové poradenství účetnictví a daňové poradenství
personal outsourcing personal outsourcing
vývoj software vývoj software

Pokuty u kontrolního hlášení budou přívětivější

7. 3. 2017

Podnikatelům by se mohlo v oblasti kontrolního hlášení částečně ulevit. V platnosti jsou tři výše fixních pokut ve výši 10, 30 a 50 tisíc korun a právě těmi byli postihováni plátci DPH v případě pochybení s podáním kontrolního hlášení. Podnikatelé teď budou mít možnost požádat svého správce daně o prominutí dvou pokut bez ohledu na příčinu pochybení. To se týká pochybení v roce 2016.

Co je kontrolní hlášení

Od ledna loňského roku jsou plátci DPH povinni podávat kontrolní hlášení n a Finanční správu. Kontrolní hlášení je speciální daňové tvrzení, které ovšem nenahrazuje řádné daňové přiznání k DPH a ani souhrnné hlášení. Kontrolní hlášení je podáváno výhradně elektronicky, a to ve formátu a struktuře zveřejněné správcem daně.

Za rok 2017 bude možné za obdobných podmínek prominout plošně nanejvýš 1 pokutu, budou však i další rozšíření za případné pochybení. Pokuta bude prominutá např. za nepodání kontrolního hlášení.

Prominutí pokuty ve výši 50 tisíc korun

Pokuta ve výši padesát tisíc korun může být rovněž prominutá tomu plátci, který se s reakcí na výzvu k podání kontrolního hlášení opozdí maximálně o 5 dní a pokud mu povinnost podat ze zákona skutečně nevznikla.

Kdy se dá prominout pokuta 30 tisíc korun

Pokuta ve výši třicet tisíc korun se dá prominout v případě, kdy plátce na výzvu k odstranění nesrovnalostí reaguje nejdéle pět dní po zákonném termínu, ale předchozí kontrolní hlášení byla podána v pořádku.

Nařízení ohledně kontrolního hlášení přineslo do státní pokladny za rok 2016 10 až 12 miliard korun. I přesto, že vám případná pokuta bude prominutá, podívejte se, za jakých podmínek můžete využít našich účetních služeb.

« zpět

RYCHLÝ KONTAKT:

NOVINKY:

Plnění programového prohlášení - co už je rozpracované?

27. 10. 2018 Součástí programového prohlášení vlády byla například úprava DPH, změny v dani z příjmu nebo změny v systému důchodů. Jaké změny jsou již schválené, rozpracované a na kter…

Zálohy na zdravotní a sociální pojištění rekordně vzrostou

23. 10. 2018 Jako každý rok dojde od ledna k úpravě minimální výše záloh na zdravotní a sociální pojištění pro OSVČ. V důsledku výrazného růstu průměrné mzdy bude toto navýšen…

Archiv novinek »

© 2021 TIGRA s.r.o