Tigra - účetnictví, personal outsource, software
účetnictví a daňové poradenství účetnictví a daňové poradenství
personal outsourcing personal outsourcing
vývoj software vývoj software

Štěstí má u českých zaměstnanců své místo

28. 2. 2017

 200 tisíc zaměstnanců do 35 let věku s vysokoškolským vzděláním se zúčastnilo výzkumu, který zkoumal štěstí v práci. A naši mladí patří mezi desítku nejšťastnějších na světě. Méně šťastní se v zaměstnání cítí Němci, Američané, Japonci i Kanaďané. Naopak nejvíce štěstí v práci zažívají Dánové a Norové.

Výzkumem se zjistilo, že Češi jsou na tom nejlépe, co se týká loajality. Nehodlají v průběhu dvou až čtyř let měnit zaměstnání. Dále si váží dobrých referencí pro budoucí kariéru, nabídky zajímavé základní mzdy, zajímavých atraktivních výhod, kreativních pracovních podmínek i přátelské atmosféry.

Starat se o spokojenost lidí je nutnost

Spokojenost zaměstnanců podporuje jejich pracovní nasazení a věrnost. Investovat do jejich spokojenosti se vyplatí. Jsou loajálnější, což v důsledku vede k nižší fluktuaci, bývají méně nemocní a často se podílí na posunu firmy kupředu.

Už dávno neplatí pravidlo, že motivovat zaměstnance je nejvýhodnější zvýšením platu nebo jinou jednorázovou finanční odměnou. Spokojený zaměstnanec se stává podmínkou pro existenci firmy. Zjistit spokojenost se dá několika způsoby. V malé firmě si může majitel nebo vedoucí pracovník s každým indiviuálně sednout a zjistit prostředek motivace. Ve velkých firmách se toto zjištění dá uskutečnit formou různých výzkumů a dotazníků.  

Motivace zvýšením platu je zastaralá a už nefunguje

Zvýšení platu nebo jednorázová odměna už nejsou tím pravým lákadlem pro šťastné zaměstnance. Oceňovaná je kombinace vykonávání práce formou home office a z pracoviště. Každodenní spokojenost se dá podpořit například zdravou svačinou zdarma, hlídáním dětí, garáží na kola aj.

 

« zpět

RYCHLÝ KONTAKT:

NOVINKY:

Plnění programového prohlášení - co už je rozpracované?

27. 10. 2018 Součástí programového prohlášení vlády byla například úprava DPH, změny v dani z příjmu nebo změny v systému důchodů. Jaké změny jsou již schválené, rozpracované a na kter…

Zálohy na zdravotní a sociální pojištění rekordně vzrostou

23. 10. 2018 Jako každý rok dojde od ledna k úpravě minimální výše záloh na zdravotní a sociální pojištění pro OSVČ. V důsledku výrazného růstu průměrné mzdy bude toto navýšen…

Archiv novinek »

© 2021 TIGRA s.r.o