Tigra - účetnictví, personal outsource, software
účetnictví a daňové poradenství účetnictví a daňové poradenství
personal outsourcing personal outsourcing
vývoj software vývoj software

Schválený daňový balík

13. 1. 2017

Poslanecká sněmovna schválila vládní balík, který zvýší příjmy rodinám s dětmi. Polepší si rodiny s větším počtem dětí. U jednoho dítěte zůstává sleva na dani stejná.

Daňový balík ještě musí projednat Senát a následně podepsat prezident. Pokud všechno proběhne dle očekávání, v platnost vstoupí k 1. dubnu 2017. Vyšší slevy na dani pak bude možné uplatnit zpětně od počátku roku.

Výše slev:

  • Na druhé dítě - 19 404 Kč/rok, zvýšení o 2.400 Kč
  • Na třetí a další – 24.204 Kč/rok, zvýšení o 3.600 Kč

Výše podpory v mateřství po ukončení pracovního poměru.

Limit pro výdajové paušály živnostníků snížen

Sněmovna také schválila návrh rozpočtového výboru na snížení limitu pro výdajové paušály živnostníků z nynějších dvou milionů na jeden milion korun. Výdajové paušály živnostníci uplatňují při výpočtu základu daně. Nemusí tedy dokládat jednotlivé výdaje v průběhu roku, ale uplatní je paušální částkou stanovenou zákonem podle druhů podnikání.  Živnostníci využívající tohoto paušálu budou moci uplatňovat daňové slevy na manželku a děti.

Poslanci schválili možnost rozšíření požádat Finanční úřad o stanovení daně paušální částkou. Mohli by toho využít živnostníci, kteří mají zaměstnance nebo ti, kteří podnikají při zaměstnání.

 

« zpět

RYCHLÝ KONTAKT:

NOVINKY:

Plnění programového prohlášení - co už je rozpracované?

27. 10. 2018 Součástí programového prohlášení vlády byla například úprava DPH, změny v dani z příjmu nebo změny v systému důchodů. Jaké změny jsou již schválené, rozpracované a na kter…

Zálohy na zdravotní a sociální pojištění rekordně vzrostou

23. 10. 2018 Jako každý rok dojde od ledna k úpravě minimální výše záloh na zdravotní a sociální pojištění pro OSVČ. V důsledku výrazného růstu průměrné mzdy bude toto navýšen…

Archiv novinek »

© 2021 TIGRA s.r.o